Zamknij [X]

Policjanci z Kowala z profilaktyką w Baruchowie

2018-10-12 13:34:27, Maciej Kowalczyk

Komendant Komisariatu Policji w Kowalu i dzielnicowi odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Baruchowie. Podczas spotkania mundurowi przekazali dzieciom kilka zasadach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielili porad na temat unikania zagrożeń w kontaktach z nieznajomymi i zwierzętami.

Wczorajszy dzień (czwartek) rozpoczął się dla policjantów z Kowala od miłego spotkania z uczniami klas 0-3 Szkoły Podstawowej w Baruchowie. Mundurowi wskazali dzieciom co wpływa na ich bezpieczeństwo podczas drogi do szkoły i z powrotem. Zwracali uwagę, aby korzystały tylko z wyznaczonych przejść dla pieszych i zawsze przed wejściem na „zebrę" dokładnie się rozejrzały. Policjanci uczyli dzieci jak prawidłowo podróżować autem i czego nie wolno robić podczas jazdy. Z rozmów z dziećmi można wnioskować, że te chętnie podróżują w fotelikach samochodowych i zapinają pasy bezpieczeństwa, na co zwracają także uwagę swoim opiekunom.

Kolejnym bardzo ważny tematem poruszonym podczas spotkania było bezpieczeństwo na placach zabaw i podwórkach, gdzie np. może do nich podejść nieznajomy, lub wałęsające się zwierzę. W odgrywanych scenkach mundurowi pokazali jak należy zachować się w takich sytuacjach, przypomnieli, aby mieć ograniczone zaufanie do obcych i nigdzie z nimi nie odchodzić. Pokazali również jak chronić się przed atakiem agresywnego psa.

Na zakończenie dzielnicowi przypomnieli dzieciom o numerze alarmowym 112, miedzy innymi o tym, w jakich sytuacjach należy z niego korzystać. Mamy nadzieję, że dzięki tego typu spotkaniom, dzieciaki już od najmłodszych lat będą umiały unikać zagrożeń i zadbać o własne bezpieczeństwo.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (1)


jaaa (2018-10-18 13:05:46) Zgłoś do moderacji
Skoro już o bezpieczeństwie na drodze mowa, to może szanowne polycjanty zwróca uwagę na to, jak na drogach zachowują się oni sami. Stanie na środku drogi (dokładnie środku) na koncercie w Baruchowie, gdy wokół nie można igły wcisnąć i ruch ogromny, jest dbaniem o bezpieczeństwo? Leczcie sie

Dodaj swój komentarz