Zamknij [X]

"Spektrum"- wystawa prac w GSW

2018-09-27 18:12:16, Maciej Kowalczyk

Kolorowe przestrzenne papierowe formy, sprawiające wrażenie tkaniny, instalacji lub malarstwa. Obiekty inspirowane zjawiskami przyrody i kosmosem. Magia światła i faktury ukryta w delikatnych papierowych abstrakcjach oraz zachwyt nad formą i strukturą celulozowych materii - to wszystko można zobaczyć w pracach artystki. Prace Magdaleny Soboń są obrazem zachwytu nad harmonią formy i strukturami natury

Magdalena Soboń rodziła się w 1976 roku w Prudniku. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Doktor habilitowany sztuk plastycznych. Adiunkt w Pracowni Papieru w macierzystej Uczelni. Zajmuje się papierem ręcznie czerpanym, tkaniną unikatową, grafiką.

Brała udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych. Za swoje prace otrzymała nagrody i wyróżnienia, m.in.:Wyróżnienie na I Biennale aniny Artystycznej w Poznaniu w 2017 r., Wyróżnienie na Contextile 2016 Contemporary Textile Art Biennial w Portugalii w 2016 r., Grand Prix 14. Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi w 2013 r., Wyróżnienie na From Lausanne To Beijing – 7th International Fiberart Biennale w Chinach w 2012 r. , Nagrodę Prezydium Oddziału Polskiej Akademii Nauk i Konfederacji Rektorów Łódzkich Uczelni Publicznych dla młodych pracowników nauki i sztuki za rok 2011., Wyróżnienie na 6. International Biennial of Contemporary Textile Art w Meksyku w 2011 r., Wyróżnienie honorowe Łódzkie Eureka za wybitne osiągnięcia artystyczne w 2011 i 2013 roku. Brązowy medal na From Lausanne To Beijing – 6th International Fiberart Biennale w Chinach w 2010 r.

Wystawa będzie czynna do 4 listopada 2018r.

(inf. prasowa GSW)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz