Ostatni seans kina samochodowego już w piątek

2018-09-24 08:48:36, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-09-28 | 19:00 gdzie Pchli Targ we Włocławku

28 września, po raz ostatni, na Pchlim Targu przy al. Kazimierza Wielkiego zagości kino samochodowe. Tym razem zapraszamy na dwa seanse.

Już w najbliższy piątek, o godzinie 19:00 pokazy dwóch filmów: niesamowitej francuskiej komedii ("Jeszcze dalej niż północ") i klasyki thrilleru ("Milczenie Owiec").

"JESZCZE DALEJ NIŻ PÓŁNOC" (2008), REŻ. DANNY BOON

Philippe Abrams jest naczelnikiem poczty w Salon-de-Provence. Ma synka i żonę Julie o skłonnościach depresyjnych, która marzy, by zamieszkać na Lazurowym Wybrzeżu. Philippe pragnie uszczęśliwić ją za wszelką cenę. Dopuszcza się oszustwa, w nadziei na uzyskanie posady na Riwierze. Niestety, przekręt wychodzi na jaw. Za karę zostaje oddelegowany do Bergues, małego miasteczka na północy Francji.

Abramsowie, typowi południowcy, wyobrażają sobie Północ jako zimną krainę, zamieszkaną przez ciemny lud, posługujący się niezrozumiałym narzeczem – „cheutimi". Philippe jedzie sam, rodzina zostaje w Prowansji. Ku jego wielkiemu zaskoczeniu, miasteczko okazuje się urokliwe, a mieszkańcy – gościnni i sympatyczni. Znajduje nawet przyjaciela – to listonosz i miejscowy dzwonnik, rozdarty pomiędzy wymaganiami zaborczej matki a miłością koleżanki z pracy. Philippe co drugi weekend spędza z rodziną. Początkowo próbuje przekonać żonę o zaletach Północy, ale ona nie chce mu uwierzyć. Twierdzi, że mąż kłamie, by jej nie martwić. Wreszcie, dla świętego spokoju, Philippe postanawia utrzymywać ją w przekonaniu, że pobyt w Bergues to prawdziwe piekło.

Od tej chwili żyje w wygodnym kłamstwie: przez dwa tygodnie świetnie się bawi w towarzystwie Antoine'a, co drugi weekend wraca pod opiekę żony, która czuje się potrzebna i coraz skuteczniej walczy z depresją. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Julie postanawia przeprowadzić się do Bergues, by towarzyszyć mężowi „na zesłaniu". Philippe musi przyznać się Antoine'owi i reszcie kolegów, że okłamał żonę, przedstawiając ich jako nieokrzesanych barbarzyńców. Błaga, by pomogli mu zniechęcić Julie do pozostania w Bergues. Zeźleni podwładni przystają na tę prośbę, i dokładają wszelkich starań, by wizyta na Północy była dla żony szefa najgorszym wspomnieniem w życiu. Jednak Julie wykrywa spisek...

MILCZENIE OWIEC (1991), REŻ. JONATHAN DEMME

Psychopata porywa i morduje młode kobiety na środkowym zachodzie. Wierząc, że w ujęciu tego mordercy dopomoże tylko inny przestępca, FBI wysyła agentkę Clarice Starling (Jodie Foster) na wywiad z obłąkanym więźniem, który może dostarczyć psychologicznych przesłanek i tropów do kolejnych działań zabójcy. Więzień, psychiatra, dr Hannibal Lecter (Anthony Hopkins) jest genialnym mordercą-ludożercą, który pomoże agentce Starling, jeżeli ona będzie karmić jego chorą ciekawość detalami ze swojego skomplikowanego życia. Ta pokręcona relacja zmusza Starling nie tylko do konfrontacji z jej psychicznymi demonami, ale doprowadza ją również do spotkania twarzą w twarz z szalonym, ohydnym mordercą, wcieleniem zła tak mocnym, że nie będzie miała odwagi - ani siły - by go zatrzymać.

Projekt kina samochodowego realizowany jest z mikrograntu programu Lechstarter, który udało nam się wywalczyć wspólnymi siłami. Autokino realizujemy również dzięki wsparciu Gminy Miasto Włocławek. Mecenasami projektu są również Geberit Produkcja oraz MPWiK.

Partnerami projektu są Grupa Mares, Przyczepy Hani, Centrum Kultury "Browar B", PGK Saniko i Still Security.

(inf. prasowa WIR, opis dystrybutora, foto: Karolina Pawłowska/wir.wloclawek.pl)

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz