5. ANWIL Półmaraton Włocławek za dwa tygodnie

2018-09-24 15:52:08, Maciej Kowalczyk

To impreza dla wszystkich, którym bieganie nie jest obce. Spróbują w nim swoich sił zarówno maratończycy, jak i najmłodsi miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu, dla których organizatorzy zaplanowali biegi „ANWILKI na start”. O finiszu przygotowań do tej jednej z największych imprez sportowych na Kujawach i Pomorzu mówili podczas dzisiejszej konferencji prasowej - Marek Wódecki, Prezes Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Vectra, Marek Wojtkowski, Prezydent Włocławka, a także Jarosław Chmielewski, Członek Zarządu ANWIL S.A.

Trasa tegorocznego Anwil Półmaraton nie będzie zaskoczeniem dla tych, którzy startowali w imprezie w roku ubiegłym

Trasa będzie identyczna jak ubiegłoroczna - mówi Marek Wódecki - Nie chcemy zmieniać, chcemy, żeby (...) biegacze przyzwyczaili się do tego, co jest. W porównaniu z pierwszymi trzema trasami nie mamy już mostu, ale wpłynie to na drożność komunikacyjną Włocławka, także nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

21,097 km, to dystans, z którym zmierzą się uczestnicy 5. ANWIL Półmaratonu Włocławek. Zapisy dla maratończyków potrwają jeszcze tylko do końca tygodnia – do niedzieli, 30 września. Kompletna jest już lista uczestników zawodów „ANWILKI na start”, przeznaczonych dla najmłodszych biegaczy. Czekają na nich dystanse od 100, do 600 metrów. Lista startowa, zapełniła się w ciągu zaledwie trzech dni nazwiskami 400 młodych biegaczy. 

Chętnych do udziału w tej jednej z największych imprez sportowych na Kujawach i Pomorzu nie brakuje. O organizacji tak dużego przedsięwzięcia opowiedzieli, podczas konferencji prasowej – która odbyła się w poniedziałek, 24 września – Marek Wódecki, Prezes LKS Vectra, organizator imprezy, a także przedstawiciele sponsorów – Marek Wojtkowski, Prezydent Włocławka i Jarosław Chmielewski, Członek Zarządu ANWIL S.A.

Myślę, że to jest też odpowiedź naszego środowiska, naszego miasta na zapotrzebowanie mieszkańców miasta i nie tylko mieszkańców miasta na bieganie (...) bardzo się też cieszę, że Włocławek, jako miasto ponad 100 tysięczne, stara się wypełnić tę lukę. - Jak dodaje, zdaje sobie sprawę z pewnych uciążliwości dla mieszkańców, wynikających z organizacji imprezy biegowej. Liczy, jednak na ich zrozumie i podkreśla - Jesteśy na dobrej drodze, żeby Anwil Półmaraton został wpisany do takiej kategorii imprez biegowych, które na stałe będą gościły w polskich miastach.

Jarosław Chmielewski z Zarządu Anwil S.A. podkreśla zaś, że firma nie tylko zaangażuje się w warstwę organizacyjną przedsięwzięcia, ale także aktywnie zaprezentuje się na trasie:

Będziemy dość dużą drużyną uczestniczyć w Półmaratonie w ramach Anwil Team - Mówi Jarosłąw Chmielewski, zapraszając jednocześnie wszystkich do startu w imprezie - Zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani, do tego, żeby uczestniczyć 7 października w tym Półmaratonie. Myślę, że to będzie dobra impreza, która będzie służyła mieszkańcom miasta.

Już dziś wiadomo, w jakich koszulkach wystartują biegacze oraz jak wyglądają medale, które otrzymają na mecie maratończycy i dzieci w wieku od 3 do 11 lat, biorące udział w zawodach „ANWILKI na start”. Wszyscy zainteresowani ich wizualizacją powinni odwiedzić oficjalny profil fejsbukowy wydarzenia, na którym zamieszczone są ich zdjęcia.

Trasę obu startów ilustruje mapa zamieszczona na stronie internetowej zawodów.

Elektroniczne zapisy na 5. ANWIL Półmaraton Włocławek trwają jeszcze tylko do końca tygodnia. Zapraszamy.

(inf. własna/inf. prasowa Anwil S.A.) 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz