Prezydent Marek Wojtkowski zaprasza na akcję Sprzątanie Świata

2018-09-17 10:02:13, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-09-21 | 09:00 gdzie ul. Wyspiańskiego

Od 21 do 23 września cała Polska będzie "Sprzątać Świat". Kolejna, jubileuszowa edycja tej akcji odbędzie się także we Włocławku. Do udziału w wydarzeniu, pod patronatem spółki Saniko, zachęca Marek Wojtkowski.

Już po raz 25-ty, Polacy dbać będą o czystość swoich małych ojczyzn. W tym roku akcja przebiegać będzie pod hasłem: „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”. Fundacja "Nasza Ziemia", która jest głównym organizatorem tego przedsięwzięcia w kraju, chce poprzez tegoroczną edycję wspomóc ideę selektywnej zbiórki odpadów. Fundacja zwraca uwagę, że obecnie jedynie 13% odpadów trafia w Polsce do recyklingu, tymczasem w ciągu zaledwie dwóch lat powinno być to trzykrotnie więcej.

To ważne ze wzgledu na poszanowanie środowiska, na troskę o nasze najbliższe otoczenie i... opłacalne. Dzięki recyglingowi odzyskujemy cenne surowce i oszczędzamy energię i wodę, jaka musiałaby zostać zużyta na stworzenie produktu od podstaw.

Akcja ma jednak jeszcze jeden aspekt, o którym nie możemy zapominać - to dbałość o to, by nasze miasto, jego okolice cieszyły oko i nie zrażały do siebie zalegającymi yu i ówdzie odpadami.

Jak co roku będziemy sprzątać nasz Włocławek, bo zależy nam, by było to miasto piękne i przede wszystkim czyste - mówi prezydent Marek Wojtkowski.

W tym roku początek włocławskiej akcji zaplanowano na piątek, 21 września. Zbiórka uczestników nastąpi przy Szkole Podstawowej nr 23, przy ulicy Wyspiańskiego o godzinie 9:00.

 

Komentarze (1)


Zawisle (2019-03-09 12:39:51) Zgłoś do moderacji
Super¡!!!!!!!! Selektywna zbiórka odpadów zapelnisz jeden worek na odpady np. plastyk resztę włożysz w drugi panowie nie zabiorą bo musi być worek z saniko i trzeba go u nich dokupić tak powiedział mi kierowca i czarnego spakowanego worka z plastykiem nie zabrał brawo brawo brawo teraz poprastu posegregowany plastyk muszę włożyć do pojemnika z odpadami zmieszanymi wtedy zabiorą !!!!!!!!!!!

Dodaj swój komentarz