Aktywna mama, aktywny tata - MOPR złożył wniosek

2018-09-17 17:01:27, Maciej Kowalczyk

„Aktywna Mama, aktywny Tata” to program współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na piątkowej sesji Rady Miasta radni zgodzili się na to, aby Włocławek przystąpił do projektu, którego celem jest aktywizacja zawodowa rodziców najmłodszych mieszkańców regionu.

Dziś, w ślad za decyzją RM, wniosek o dofinansowanie podpisał dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Piotr Grudziński. To kierowana przez niego instytucja będzie odpowiadać za realizację "AMAT" we Włocławku. Program realizowany będzie we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Toruniu. Jego start zaplanowano na 1 kwietnia przyszłego roku i potrwa rok. Kwota dofinansowania programu wyniesie ponad milion złotych i zostaie nim we Włocławku objętych sto osób, zgodnie z jego tytułem, zarówno młodych mam, jak i ojców.

Program ma na celu ułatwić powrót na rynek pracy osobom, które wcześniej zajmowały się wychowaniem dziecka do trzeciego roku życia - tłumaczyła dziś dziennikarzom Barbara Moraczewska, Zastępca Prezydenta Miasta -Projekt będzie składał się z dwóch komponentów. Pierwszy komponent dotyczy zapewnienia opieki dla dziecka, finansowania tej opieki. 

Przy czym warto zauważyć, że finansowanie będzie niezależne od formy opieki wybranej przez rodziców. Obojętnie, czy będzie to żłobek, opiekunka, czy też klub dziecięcy. Drugi komponent, o którym mówi Barbara Moraczewska dotyczy szkoleń i kursów dla rodziców:

Które mają podnieść kompetencje osoby chcącej wrócić na rynek pracy, jak również będą to szkolenia, kursy z zakresu poradnictwa, doradztwa zawodowego(...).

Aktywna Mama, Aktywny Tata będzie, jak zauważa dyrektor MOPR Piotr Grudziński, jednym z pierwszych projektów realizowanych przez Ośrodek, który nie będzie skierowany tylko do beneficjentów pomocy społecznej. To program, który skierowany jest również do osób pracujących, które, jak mówi dyrektor "chciałyby odetchnąć finansowo" i uzyskać pomoc w rachunkach za opiekę.

Drugim z włocławskich partnerów projektu, jest Powiatowy Urząd Pracy. W niedalekiej przyszłości rozpocznie się nabór osób, chcących skorzystać z pomocy w ramach programu.

 

 

 

 

Komentarze (1)


sonia (2018-09-18 12:30:41) Zgłoś do moderacji
znowu bez sensu wywalone pieniądze, nie szkolić , tylko do pracy mamusie

Dodaj swój komentarz