Fundusze Europejskie na rozwój firm i innowacje

2018-09-13 08:45:58, Maciej Kowalczyk

Spotkanie w Regionalnym Inkubatorze Przedsiębiorczości (ul. Toruńska 30) skierowane jest do tych spośród przedsiębiorców, którzy planują rozwój firmy. Zaplanowano je na 27 września, w godzinach od 10:00 do 14:00.

Fundusze Europejskie są ogromną szansą przyśpieszenia rozwoju dla firm. Inwestycje realizowane przez przedsiębiorstwa wymagają zaangażowania niekiedy nawet znacznego kapitału. Trudno jest rozbudować hale produkcyjną, zakupić maszyny, otworzyć nowe punkt usługowy wyłącznie w oparciu o posiadane własne zasoby. Pomocą mogą służyć bardzo atrakcyjne pożyczki europejskie. Przedsiębiorca nie ma obowiązku wykazania się innowacyjnością, nie ma obowiązku tworzenia nowych miejsc pracy, nie trzeba spełniać wielu wymogów stawianych w przypadku dotacji.

Wsparcie dotacyjne kierowane jest do firm, które mają pomysły na nowoczesne, innowacyjne rozwiązania w produktach, usługach czy sposobie ich wytwarzania. Wsparcie to może dotyczyć samego opracowania innowacyjnego rozwiązania, pomocy doradczej we wdrożeniu jak i stworzenia niezbędnego zaplecza do produkcji nowego produktu czy świadczenia innowacyjnej usługi. Wdrożenie innowacji jest procesem trudniejszym jednak jest szansą na wyprzedzenie konkurencji, zdobycie nowych rynków i uznania konsumentów, zwiększenie dochodów firmy.

Na spotkaniu w Inkubatorze mowa będzie o dofinansowaniach, które już są dostępne, albo będą dostępne jeszcze w tym roku. Organizatorzy proszą zainteresowanych o zarejestrowanie się za pomocą formularza kontaktowego lub telefonicznie pod numerem 54 235 67 21. 

(inf. prasowa Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz