Archiwa pilnie poszukiwane

2018-09-12 17:02:15, Maciej Kowalczyk

Te dotyczące włocławskiego Zespołu Szkół Muzycznych. Warto przejrzeć domowe archiwa, poszukać nagrań występów, koncertów, ale i codziennego życia szkoły. Z urywków tej utrwalonej historii powstanie film.

W roku bieżącym Zespół Szkół Muzycznych we Włocławku obchodzi 70-lecie istnienia. To jedyna w swoim rodzaju okazja do realizacji filmu dokumentalnego o tej placówce. Z inicjatywą stworzenia takiego filmu wystąpił Andrzej Mańkowski - reżyser i producent filmowy, a jednocześnie absolwent włocławskiej szkoły muzycznej z rocznika 1994.

Andrzej Mańkowski oraz dyrekcja szkoły chcieliby zwrócić się do mieszkańców Włocławka z serdeczną prośbą o udostępnienie na potrzeby realizowanego filmu prywatnych materiałów filmowych, na których uwieczniono wydarzenia z życia szkoły - koncerty uczniów, wyjazdy, spotkania, lekcje itp.

Tego rodzaju archiwa to prawdziwy, dokumentalny skarb - mówi reżyser - Byłbym bardzo wdzięczny mieszkańcom Włocławka za ich udostępnienie na dowolnym nośniku. Mogą to być być kasety VHS, kasety mini DV, płyty DVD lub pliki elektroniczne.

Nośniki można przekazywać do sekretariatu Zespołu Szkół Muzycznych (ul. Wiejska 29) lub - w przypadku plików elektronicznych - bezpośrednio do reżysera na adres e-mail bialysmok.production@gmail.com (większe pliki można w prosty sposób wysłać przez internet za pomocą platform www.wetransfer.com lub www.myairbridge.com). Premierę filmu przewidziano na listopad br.

Każda osoba, która przekaże nam swoje archiwa, otrzyma w prezencie nośnik z gotowym filmem - dodaje Andrzej Mańkowski.

(inf. Andrzej Mańkowski)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz