Krystian Łuczak nowym dyrektorem GSW?

2018-09-11 14:30:22, Maciej Kowalczyk

6 września odbył się konkurs na nowego dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku. Przed komisją stanęło dwoje kandydatów. Jej członkowie zarekomendowali radnego Krystiana Łuczaka, jako nowego dyrektora placówki.

Na dzisiejszym briefingu prasowym w Urzędzie Miasta Zastępca Prezydenta Barbara Moraczewska przekazła dziennikarzom informację o przebiegu postępowania konkursowego. Do ratusza wpłynęły dwie kandydatury, oprócz dotychczasowej dyrektorki instytucji Małgorzaty Jabłońskiej, o stanowisko ubiegał się radny Krystian Łuczak. To on przekonał do siebie dziewięcioosobową komisję złożoną z przedstawicieli ratusza, Ministerstwa Kultury i Związku Artystów Polskich.

Po długiej debacie komisja zdecydowała się na rekomendowanie radnego z kilku powodów. Jak tłumaczy Barbara Moraczewska:

Myślę, ża Pan Krystian Łuczak przekonał (komisję - przyp. red.) swoją wizją rozwoju GSW. Jak również wiemy, że nie jest osobą anonimową jeśli chodzi o kulturę, ponieważ przez wiele lat był Przewodniczącym Komisji Kultury, jest bardzo zaangażowany w rozwój kultury w naszym mieście.

Kandydatura czeka teraz na akceptację, lub odrzucenie przez Prezydenta Miasta. Marek Wojtkowski decyzję podejmie w ciągu kilku dni. Dodajmy, że objęcie przez Krystiana Łuczaka posady dyrektora Galerii oznaczałoby zrzeczenie się przez niego, jak nakazują to przepisy, mandatu radnego.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz