Zamknij X

ANWIL zachęca: Badaj się!

2018-09-10 14:48:41, Maciej Kowalczyk

Już jutro, 11 września we Włocławku na stacji paliw ORLEN przy ul. Witosa 1 stanie specjalistyczny ambulans, w którym każdy mieszkaniec miasta będzie mógł – w godzinach od 11.00 do 17.00 – bezpłatnie zbadać słuch, wykonać spirometrię, a także skorzystać z konsultacji otolaryngologicznych i onkologicznych. Mobilne centrum diagnostyczne, w ramach kampanii „Po pierwsze zdrowie”, odwiedziło już prawie 30 polskich miast. We Włocławku pojawi się na zaproszenie partnerów akcji, PKN ORLEN i spółki ANWIL.

„Po pierwsze zdrowie” to program zainicjowany przez prof. Henryka Skarżyńskiego, twórcę i dyrektora Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach. Jego głównym założeniem jest przeprowadzenie populacyjnych, wielospecjalistycznych badań przesiewowych i diagnostycznych przez mobilne zespoły lekarzy, pielęgniarek, techników medycznych, inżynierów klinicznych oraz innych specjalistów i studentów z kół naukowych.

Tegoroczna, trzecia edycja kampanii rozpoczęła się 6 czerwca w Warszawie. Do tej pory ambulans z centrum diagnostycznym odwiedził już 26 miast. Kolejnym przystankiem na jego trasie będzie Włocławek.

PKN ORLEN oraz ANWIL zaprosili specjalistów z mobilnego miasteczka medycznego do wizyty we Włocławku w drugim tygodniu września, ponieważ w tym czasie trwają Dni Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia w Grupie ORLEN, w ramach którego pracownicy ANWILU uczestniczą w szkoleniach z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz z zakresu bezpiecznych zachowań w sytuacji ataku terrorystycznego, a także mają możliwość zbadać wzrok czy krew pod kątem obecności przeciwciał.

Wszystkich włocławian, którzy chcą sprawdzić swój słuch, wykonać spirometrię, a także skorzystać z konsultacji otolaryngologicznych i onkologicznych, organizator akcji „Po pierwsze zdrowie” – Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu – a także jej partnerzy – PKN ORLEN oraz spółka ANWIL – zapraszają jutro, 11 września na stację paliw ORLEN przy ul. Witosa 1 w godzinach 11.00-17.00. Badania są bezpłatne.

(inf. prasowa ANWIL S.A.)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz