Uczniowie z Bieganowa i Skibina już wiedzą jak bezpiecznie pokonać drogę do szkoły

2018-09-05 08:27:13, Maciej Kowalczyk

„Spójrz w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo" tak rozpoczęła się nauka bezpiecznego przekraczania jezdni. Nauczycielami byli radziejowscy policjanci, którzy spotykają się z uczniami klas pierwszych w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły".

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszyła także akcja „Bezpieczna droga do szkoły". Działania wkroczyły w etap edukacji najmłodszych uczniów z podstaw przepisów ruchu drogowego. Stąd wizyta w Szkole Podstawowej w Bieganowie i Gimnazjum Publicznym w Skibinie, policjantki prewencji st.sierż. Magdaleny Cywińskiej Grobelskiej i dzielnicowego asp. Adriana Piaseckiego.

Na początku była pogadanka ze wszystkimi uczniami szkół. Mówiono o tym jak zachować się na jezdni, a jak w autobusie szkolnym. Promowano odblaski, które w zasadniczy sposób zwiększają bezpieczeństwo po zmroku. Uczniom gimnazjum zwrócono uwagę na niebezpieczeństwo jakim są narkotyki i dopalacze.

Następnie policjanci wybrali się z dziećmi z klasy pierwszej i drugiej szkoły w Bieganowie, na edukacyjny spacer. Powiedzieli dlaczego warto poruszać się po chodniku i po której stronie chodzić, gdy go nie ma. Na zakończenie spotkania przećwiczyli zdobytą wiedzę na przejściu dla pieszych, które znajduje się przy szkole.

(informacja prasowa KPP Radziejów)

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz