Zamknij [X]

„Jedziemy na Mazury" z Fundacją PZU

2018-08-31 13:07:19, Maciej Kowalczyk

Już w najbliższy piątek grupa blisko 100 osób – rodzin z osobami niepełnosprawnymi weźmie udział w 4 – dniowym wyjeździe na Mazury. To już kolejny wyjazd organizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną OLIGO.

Podobne wyjazdy udowadniają udowadniający, że osoby niepełnosprawne także mogą poznawać najpiękniejsze zakątki naszego kraju. Turystyka odgrywa w życiu osób niepełnosprawnych intelektualnie bardzo ważną rolę. Jest bowiem ważnym elementem rehabilitacji poprzez zmniejszanie niekorzystnych skutków ograniczonej aktywności ruchowej, tym bardziej atrakcyjnym, że znacznie efektywniejszym i przyjemniejszym od monotonnych ćwiczeń w sali

Tym razem jednak nie udałoby się zorganizować wycieczki bez wsparcia Fundacji PZU. Wielu uczestników będzie pierwszy raz na Mazurach, pozna zupełnie inny krajobraz od tego, który widzi na co dzień, także z perspektywy statku Żeglugi Mazurskiej. Podopieczni Stowarzyszenia będą zwiedzać Gród Galindów, Ogrody Pokazowe, Muzeum Sprzętu Wojskowego czy Garncarską Wioskę. Wezmą udział w warsztatach ogrodniczo – recyklingowych, zajęciach twórczych z wyrobu świec woskowych czy grze terenowej w Rajskich Ogrodach.

Projekt „Jedziemy na Mazury" jest finansowany ze środków Fundacji PZU.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz