Zamknij [X]

BRUKARNIA po raz szesnasty

2018-08-31 17:03:42, Maciej Kowalczyk

Już dziś we Włocławku rozpocznie się wielkie święto teatru. Tego, który siłą rzeczy wciąga w interakcję publiczność, tego, który wpisuje się w naturalny pejzaż miasta, dopełniając jego koloryt - teatru ulicznego.

Brukarnia…od 2003 roku odbywa się na ulicach Włocławka. Jej celem jest wyjście ze sztuką do ludzi… do tych , którzy teatr kochają… i do przypadkowych przechodniów… - zachęcają do udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu jego organizatorzy.

Podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej BRUKARNIA wystąpią Teatr Falkoshow, Teatr Nicoli, Teatr Epidemia, Frigus Ignis, oraz grupa fire show SynergyART. Włocławski Teatr NASZ pokaże w tym roku dwa spektakle: „Pour la vie” - opowieść inspirowaną życiem i twórczością Edith Piaf i „Auschwitz”.

31 sierpnia 2018 roku o 18.00 na ulicy 3 Maja zacznie się dziać. Przy "Kawiarni obywatelskiej" wystąpi Teatr Falkoshow. Następnie akcja festiwalu przenosi się na dziedziniec Centrum Kultury Browar B, gdzie wystąpią dla nas Teatr Nicoli, Teatr Epidemia, Frigus Ignis w pokazie fire show „Teatr snów” a także gospodarze Brukarni czyli Teatr NASZ w spektaklu „Pour la vie” inspirowanym życiem i twórczością Edith Piaf.

Drugi dzień festiwalu BRUKARNIA – Niepodległa będzie miał głównie charakter interaktywny. W miasteczku powstańczym dzieci wraz z harcerzami z włocławskiego hufca będą mogły m.in. zrobić pieczęć Polski Walczącej z ziemniaka, uszyć powstańczą opaskę, opatrywać rany i wysłać zaszyfrowaną wiadomość.

Następnie w trakcie happeningu „Ognisko” mieszkańcy miasta będą mogli przy ognisku zaśpiewać patriotyczne i wojskowe piosenki z przygotowanych na tę okazję śpiewników. Tego dnia będzie można zobaczyć drugi spektakl teatru NASZ „Auschwitz” -  opowieść, którą aktorzy teatru NASZ stworzyli w zeszłym roku wspólnie z więźniami przebywającymi w Zakładzie Karnym w Mielęcinie, w związku z wystawą o holokauście, której autorami byli osadzeni.  Całość zakończy przepiękny pokaz fire show w wykonaniu zespołu SynergyART.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz