Brukarnia 2018 - Fire Show i teatralne spektakle

2018-08-14 11:56:09, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-08-31 | 18:00 gdzie ul. 3 Maja

Pierwsza edycja "Brukarni" odbyła się w 2003 roku, od tego czasu przez włocławskie ulice przewinęło się wiele grup teatralnych, zostawiając po sobie jak najlepsze, wyjątkowe wspomnienia. Tegoroczna edycja festiwalu teatrów ulicznych rozpocznie się 31 sierpnia.

Celem festiwalu jest wyjście ze sztuką do ludzi… do tych , którzy teatr kochają… i do przypadkowych przechodniów… Ten festiwal ma zachwycać różnorodnymi formami sztuki i pokazywać spektakle z różnych zakątków Polski i świata.

Podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej BRUKARNIA wystąpią dla i Państwo Teatr Falkoshow, Teatr Nicoli, Teatr Epidemia, Frigus Ignis, oraz grupa fire show SynergyART. Teatr NASZ pokaże w tym roku dwa spektakle. „Pour la vie” - opowieść inspirowaną życiem i twórczością Edith Piaf i „Auschwitz”.

31 sierpnia 2018 roku spotykamy się o 18.00 na ulicy 3 Maja przy kawiarni obywatelskiej. Tam wystąpi Teatr Falkoshow. Następnie akcja festiwalu przenosi się na dziedziniec Centrum Kultury Browar B, gdzie wystąpią dla Państwa Teatr Nicoli, Teatr Epidemia, Frigus Ignis w pokazie fire show „Teatr snów” a także gospodarze Brukarni czyli Teatr NASZ w spektaklu „Pour la vie” inspirowanym życiem i twórczością Edith Piaf.

Drugi dzień festiwalu BRUKARNIA – Niepodległa będzie miał głównie charakter interaktywny. W miasteczku powstańczym dzieci wraz z harcerzami z włocławskiego hufca będą mogły m.in. zrobić pieczęć Polski Walczącej z ziemniaka, uszyć powstańczą opaskę, opatrywać rany i wysłać zaszyfrowaną wiadomość. Następnie w trakcie happeningu „Ognisko” mieszkańcy miasta będą mogli przy ognisku zaśpiewać patriotyczne i wojskowe piosenki z przygotowanych na tę okazję śpiewników. Tego dnia będzie można zobaczyć drugi spektakl teatru NASZ „Auschwitz” - opowieść, którą aktorzy teatru NASZ stworzyli w zeszłym roku wspólnie z więźniami przebywającymi w Zakładzie Karnym w Mielęcinie, w związku z wystawą o holokauście, której autorami byli osadzeni. Całość zakończy przepiękny pokaz fire show w wykonaniu zespołu SynergyART.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz