„Kolorowe lato we Włocławku i Działkach Rybnica”

2018-08-29 13:55:45, Maciej Kowalczyk

Pod takim hasłem bawili się członkowie i goście Stowarzyszenia Niepełnosprawnych "Eurointegracja". Festyn zorganizowano w minioną sobotę.

Projekt „Kolorowe lato we Włocławku i na działkach Rybnica” adresowany dla osób niepełnosprawnych Włocławskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych „Eurointegracja” oraz dla działkowców i społeczności miasta Włocławek. Dzięki grantowi programu TESCO „Decydujesz, pomagamy” odbył się 25 sierpnia 2018r.

Był to wspaniały atrakcyjny – festyn w Ogrodach Rodzinnych Rybnica z programem dostosowanym do możliwości wszystkich uczestników, aby mogli przez chwilę zapomnieć o trudach pokonywania codziennej bariery różnych sytuacji, a tym samym normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Miłym gościem, który nas odwiedził był Prezydent Miasta Włocławek Pan dr Marek Wojtkowski, oraz Prezes działek Pan Zdzisław Drzewiecki.

Be Active – Bądź aktywny i prowadź zdrowy styl życia – te hasła dominowały na naszym festynie. Zachęcaliśmy do brania udziału w zajęciach sportowych, w konkursach, grach, śpiewie, tańcach. Najważniejsze, że było to spotkanie poza domem, zmierzenia się ze swoją sprawnością i upewnienia się w swoich umiejętnościach i możliwościach tak fizycznych, ruchowych, jak i intelektualnych. To spotkanie dało wielu starszym osobom poczucie, że jest się potrzebnym, przydatnym, i że można drugiemu człowiekowi pomóc. I tak Stowarzyszenie „Starówka”, która była gościem naszego festynu dała świetny popis swoich biesiadnych piosenek. Dziękujemy im za to.

Dziękujemy wszystkim osobom ze stowarzyszenia i społeczności lokalnej za udział w projekcie, i za to, że mogliśmy świetnie się bawić, integrować i przeżywać wzniosłe chwile.

Dziękujemy Zarządowi Działek Rybnica za umożliwienie zorganizowania festynu na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych Rybnica Włocławek.

 

 

Fotorelacje


Komentarze (1)


Jarecki (2018-10-01 15:34:33) Zgłoś do moderacji
A bajarze z PiS też byli

Dodaj swój komentarz