Zamknij [X]

Święto Straży Miejskiej

2018-08-24 17:37:05, Maciej Kowalczyk

Dziś o godz. 12.00 w ratuszu przy Zielonym Rynku, rozpoczęły się uroczystości z okazji Święta Straży Miejskiej. Podczas uroczystości wręczono awanse i odznaczenia.

W uroczystości udział wziął Prezydent Miasta Marek Wojtkowski, przedstawiciele służb mundurowych i inni zaproszeni goście. Najważniejsi, jak podkreślał jednak Komendant Straży Miejskiej Bogdan Mielniczek, byli sami strażnicy. czego życzą sobie w tym dniu?

Dobrej współpracy z mieszkańcami - mówi Dariusz Rębiałowski rzecznik SM we Włocławku - Jesteśmy po to, abyśmy służyli wszelką pomocą. Nie tylko przeceż nasza praca związana jest z nakładaniem kar - podkreśla - ale niejednokrotnie służymy każdą inną pomocą. Pomagamy i informujemy. (...) Bardzo byśmy chcieli aby ta współpraca, tak jak do tej pory, układała się w dobry sposób.

Dariusz Rębiałkowski zwraca uwagę, że włocławska Straż Miejska, to nie tylko patrole wyruszające codziennie z bazy przy Bojańczyka. To także, choćby ekopatrol, czy patrol szkolny.

Straż Miejska we Włocławku funkcjonuje od 1991 roku. Obecnie, oprócz 56 pracowników i funkcjonariuszy straży, służbę pełni w niej także 12 operatorów miejskiego monitoringu.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz