Rottweilery z kolejnym zawodnikiem - Vladimir Mihailović w Anwilu

2018-08-20 10:48:45, Maciej Kowalczyk

Wczoraj KK Anwil Włocławek potwierdził informacje, jakie od kilku dni pojawiały się w bałkańskich serwisach poświęconych koszykówce. Vladimir Mihailović, obrońca, który ostatni sezon spędził w ekipie mistrza Belgii - Telenecie Ostenda.

28-letni Czarnogórzec, który w Anwilu występować będzie na pozycjach rozgrywającego i rzucającego obrońcy, zaczynał zawodową karierę w  KK Mornar Bar, jednak niebawem przeniósł się do najbardziej utytułowanej ekipy kraju - Buducnosti Podgorica. W 2014 roku zdecydował się na wyjazd, wybierając ofertę Telenetu Ostenda, stamtąd przeniósł się do Niemiec, gdzie występował w barwach Tigers Tybinga, następnie  s.Oliver Würzburg, by trafić wreszcie do EWE Baskets Oldenburg.

W minionym sezonie, mierzący 193 cm wzrostu gracz, po raz pierwszy pojawił się na liście życzeń trenera ekipy z Włocławka - Igora Milicicia. Wtedy jednak wybrał ofertę Telenetu i udział w rozgrywkach BCL. Z tą ekipą zdobył mistrzostwo kraju, wnosząc do tego sukcesu niebagatelny wkład. Na swoim koncie notował średnio 8,5 punktu, 3,1 asysty i 2,9 zbiórki w rozgrywkach ligowych. Także i w Basketball Champions League spisywał się znakomicie, dostarczając drużynie średnio  5,9 punktu, 2,1 zbiórki i 1,6 asysty.

Trener Igor Milicić, tak tłumaczy chęć pozyskania gracza z Czarnogóry:

Szukaliśmy zawodnika na pozycję numer jeden powyżej 190 cm wzrostu. Dodatkowo, chcieliśmy pozyskać gracza o innym profilu, niż Kamil Łączyński: o innych gabarytach, bardziej fizycznego i mocniej penetrującego. I wszystkie te cechy znaleźliśmy w osobie Vladimira Mihailovicia. – mówi dla oficjalnej strony klubu trener -  To zawodnik ograny w Europie, więc z pewnością szybko zaadaptuje się w naszym systemie. Liczę też, że poprzez swoje parametry fizyczne będzie mocno uprzykrzał życie naszym rywalom w defensywie.

Przypomnijmy, że dziś ruszają testy medyczne zawodników Anwilu, za kilka dni rozpoczną się pierwsze treningi ekipy, a włocławianie, po raz pierwszy zobaczą nowy skład mistrzowkiego Anwilu, już w sobotę, podczas Biesiady Kasztelańskiej.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz