Kolejne szkolenia w ZUS

2018-08-13 13:12:24, Maciej Kowalczyk

Od 1 grudnia 2018 r. lekarze będą wystawiać zwolnienia wyłączenie w formie elektronicznej, dlatego Inspektorat ZUS we Włocławku organizuje kolejne bezpłatne szkolenia z obsługi e-ZLA.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prowadzone są zapisy na szkolenie pod nr. tel. 54 23 07 204. Szkolenie z obsługi e-ZLA odbędzie się 16 i 17 sierpnia o godz. 10.00 w siedzibie Inspektoratu ZUS we Włocławku, przy Płockiej. Będą to odpowiednio:

  • 16 sierpnia - szkolenie dla lekarzy
  • 17 sierpnia – szkolenie dla przedsiębiorców

Dlaczego warto założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych? Dzięki niemu przedsiębiorca otrzyma szybką informację o elektronicznym zwolnieniu wystawionym pracownikowi. Będzie miał również stały dostęp do zwolnień lekarskich pracowników i możliwość eksportu zwolnień, np. do aplikacji kadrowych.

ZUS przy tej okazji przypomina także o obowiązku przedsiębiorców:

Jeśli rozliczasz składki za więcej niż pięć osób, swój profil na PUE ZUS i możliwość otrzymywania e-ZLA powinieneś mieć już od stycznia 2016 r. – to Twój ustawowy obowiązek. Jeśli nadal nie masz profilu na PUE ZUS, załóż go jak najszybciej. Przepisy prawa nie zobowiązują pozostałych przedsiębiorców do założenia takiego profilu, jednak warto to zrobić.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz