Zamknij X

ZUS organizuje dyżur telefoniczny i szkolenie

2021-04-19 08:44:13, Q4.pl

W środę, 21 kwietnia toruński oddział ZUS organizuje dyżur telefoniczny na temat nowych zasad rozliczenia podatku osób pobierających emerytury i renty.

Dyżur adresowany jest do wszystkich osób, które w ubiegłym roku, chociaż raz pobrały świadczenie z ZUS i otrzymały w związku z tym od Zakładu deklaracje podatkowe PIT-40A, PIT-11A lub PIT-11 - za 2020 r. Eksperci dyżurować będą w godz. 9-11.00 pod numerem telefonu 56 610 93 01. W czasie dyżuru będzie można zapytać eksperta m.in.:

  • Kogo rozliczy ZUS, a kto musi rozliczyć się z urzędem skarbowym?
  • Czy w przypadku otrzymania PIT- 40A, musimy składać zeznanie podatkowe?
  • Gdzie i kiedy zgłosić się po duplikat PIT-u?
  • Zasady sporządzania i wysyłania przez ZUS PIT-ów po osobie zmarłej?
  • Zmiany w realizacji wniosków o niestosowaniu kwoty zmniejszającej podatek?

21 kwietnia odbędzie się również bezpłatne szkolenie online „ABC działalności gospodarczej”. Szkolenie rozpocznie się o godz. 9.00 na platformie Cisco Webex Meeting. Osoby zainteresowane udziałem mogą zapisywać się do 20 kwietnia, wysyłając maila na adres: sylwia.bratkowska-gburek@zus.pl. W zgłoszeniu należy podać adres e-mail, na który wyślemy zaproszenie, datę i temat webinarium, liczbę uczestników (imiona i nazwiska), a także numer telefonu do kontaktu. Aby dołączyć do spotkania (będzie to możliwe na pół godziny przed spotkaniem), klikamy przycisk Join meeting (dołącz do spotkania) – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Z kolei w godz. 10-11.30 pod numerem telefonu 54 280 28 34 będzie można dowiedzieć się jak założyć konto i z niego korzystać na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i platformie ePUAP.

(Informacja prasowa ZUS)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz