3. Bieg Cudu nad Wisłą ruszy 15 sierpnia

2018-08-09 12:53:01, Maciej Kowalczyk

Zawodnicy wyruszą o godzinie 9:00 spod budynków dydaktycznych PWSZ na Zawiślu. Biegacze ścigać się będą na liczącej 10 kilometrów trasie. Nowością, będzie wyścig nordic walking na dystansie 5 kilometrów.

Dziś odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca wydarzenie. Jak zapewnia Wojciech Prokopowicz z WKB Maratończyk, organizator imprezy jest przygotowany na udział 150 zawodników w dwóch konkurencjach. Przygotowana trasa będzie wymagała od zawodników całkiem niezłego przygotowania fizycznego. O czym z pewnością mogą zaświadczyć ci, dla których bieg po lasach na Zawiślu nie jest nowością.

To fantastyczna okazja do tego, by w sposób radosny przeprowadzić imrezę biegową - mówi Wojciech Prokopowicz w kontekście rocznicy "Cudu nad Wisłą" - Jeteśmy na dwa lata przed okrągłą rocznicą (bitwy - przyp. red.) Mamy nadzieję, że do tego czasu impreza rozwinie się na taką skalę, że będzie to trzysta, a może i więcej osób.

W tym roku, jak wspomnieliśmy, organizator przewidział udział 150 biegaczy ( w tym w kategorii nordic walking) dla tych osób przygotowano specjalne, pamiątkowe medale. 

Dlaczego w tegorocznym programie imprezy znalazł się nordic walking? 

Być może każdy chciałby biegać, ale nie każdy może. A nordic walking jest sportem, nawet, rehabilitacyjnym - tłumaczy instruktorka Marianna Jóżwiak, zachęcając do udziału w imprezie -Chciałabym zrzeszyć jak najwięcej ludzi, którzy "chodzą o kijach" - dodaje, zachęcając do aktywnego wypoczynku, z dala od kanapy.

Podczas tegorocznego biegu, tradycyjnie, pod pomnikiem "Obrońców Wisły 1920" złożone zostaną kwiaty. Impreza jest współfinansowana ze środków Urzędu Miasta.

 

Komentarze (1)


Janek Kowalski (2018-08-09 14:49:14) Zgłoś do moderacji
konferencja na temat biegu? hahah, komuś się nieźle w głowce porobiło. co za jaja... raczej lans organizatora bym widział tutaj. rany boskie, konferencja na temat biegu..... co za ludzie

Dodaj swój komentarz