Sanepid przebadał próbki - Czarne znów bezpieczne

2018-08-08 13:44:43, Maciej Kowalczyk

Jak poinformował właśnie OSiR, kąpielisko Czarne wraca na wakacyjną mapę spragnionych ochłody. Przypomnijmy - inspektorat wydał zakaz korzystania z kąpieliska w poniedziałek, po tym, gdy stwierdzono zakwit sinic.

W porównaniu z ubiegłym rokiem, przerwa w funkcjonowaniu kąpieliska była krótka. Już wczoraj, zarówno Sanepid, jak i dyrektor OSiRu zapewniali, że sytuacja jest monitorowana na bieżąco i gdy tylko zjawisko ustąpi, kąpiący będą mogli wrócić do wody.  Już niespełna 48 godzin po wystąpieniu zakwitu, Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował o zniesieniu zakazu. Jak czytamy w piśmie ze Stacji Sanitarno Epidemiologicznej:

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitamy we Włocławku po przeprowadzonej w dniu 08.08.2018 r. kontroli urzędowej w zakresie wizualnego nadzorowania wody w kąpielisku nad jeziorem Czamym stwierdził brak zakwitu sinic (...) Biorąc pod uwagę powyższe woda w kąpielisku nad jeziorem Czarnym (...) jest przydatna do kąpieli."

Innymi słowy, znów można korzystać z kąpieliska. Sytuacja we wszystkich akwenach na terenie powiatu, gdzie stworzono kąpieliska, jest kontrolowana. Korzystanie z nich nie niesie ze sobą, w tej chwili, zagrożenia dla naszego zdrowia.

 

Komentarze (1)


Florida (2018-08-13 00:02:19) Zgłoś do moderacji
Wyjechali z tego miasma 36 lat temj,I to co wide jest przerazajace.wspolczuje tym ludziom w tym smutnym miescie.

Dodaj swój komentarz