Saniko ujawnia szczegóły inwestycji

2018-08-07 10:38:49, Maciej Kowalczyk

O tej sprawie głośno było we Włocławku w ubiegłym tygodniu. Przypomnijmy, na specjalnej sesji radni uchwalili zmianę pozwalającą zlecić przedsiębiorstwu prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Ta zmiana uchwały podyktowana została przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wszystko z powodu konkursu, w którym Saniko ubiega się o 15 mln złotych dofinansowania na modernizację linii sortowniczej w RIPOK w Machnaczu, oraz doposażenie PSZOK we Włocławku. Konkurs organizowany jest przez NFOŚiGW, a wniosek spółki jest już na ostatniej prostej do pozytywnego końca. O szczegółach kłopotu z uchwałą pisaliśmy tutaj.

Wczoraj Saniko ujawniło nieco więcej szczegółów na temat planowanej inwestycji.

Zadanie pod nazwą „Modernizacja linii sortowniczej w RIPOK w Machnaczu oraz doposażenie PSZOK we Włocławku” to kluczowe przedsięwzięcie dla Spółki „Saniko”, którego celem jest unowocześnienie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz linii, na której sortowane są odpady w Regionalnym Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych. Jak czytamy w informacji udostępnionej przez spółkę:

W przypadku PSZOKa, będziemy starać się o dofinansowanie na doposażenie obiektu, natomiast linia sortownicza będzie gruntownie modernizowana. Unowocześnienie linii pozwoli na dokładniejsze oddzielenie surowców. Zwiększenie pozyskania surowców przyczyni się natomiast do wzrostu poziomu recyklingu i wzrostu ekonomiki gospodarowania odpadami.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 25 mln złotych. Jest możliwość, aby uzyskać dofinansowanie w kwocie ok.15 mln złotych ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, o co „Saniko” obecnie się stara. Inwestycja będzie realizowana w 2019 roku.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz