Zamknij X

Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych oficjalnie otwarte

2018-07-30 09:31:14, Maciej Kowalczyk

To jedna z najważniejszych imprez modelarskich w kalendarzu FAI w tym roku. Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych potrwają przez tydzień.

Do udziału w tych zawodach zgłosiło się blisko 450 zawodników i uczestników z 22 krajów świata – Białorusi, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Czech, Estonii, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Ukrainy, USA, Włoch. Od dziś do piątku w podwłocławskim Kruszynie trwać będą loty zawodnicze. Zakończenie imprezy zaplanowano na sobotę.

To pierwsze w historii Aeroklubu Włocławskiego, tak wysokiej rangi zawody modelarstwa kosmicznego, w ramach których do Włocławka zawitali jedni z najlepszych modelarzy kosmicznych, aby tym razem o tytuł Mistrzów Świata powalczyć na włocławskim niebie.

Ceremonia otwarcia mistrzostw miała wyjątkową oprawę, nie tylko wielobarwne ekipy z różnych zakątków świata, nie tylko oficjele i liczni mieszkańcy. Uroczystość uświetnił pokaz akrobacji samolotowej w wykonaniu samolotu Zlin 526 ( za sterami którego siedział Paweł Sadziński Instruktor, pilot akrobata z Aeroklubu z Płocka) oraz pokaz śmigłowców Mi-24 z 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu.

Szczegółowe informacje na temat rywalizacji znaleźć można także na oficjalnej stronie zawodów. Zawody objęte zostały Patronatem Honorowym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, jako impreza najwyższej rangi w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz