Spacerki z przewodnikiem wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem

2018-07-24 08:37:56, Maciej Kowalczyk

Przypomnijmy. W miniony weekend zwiedzający, mogli na własne oczy zobaczyć najbardziej niedostępny z włocławskich kościołów - Św. Witalisa. Już w najbliższą sobotę, kolejna okazja, by odwiedzić zwykle niedostępny zabytek sakralny Włocławka - podziemia katedry.

W ubiegłym roku na podobnym spacerku pojawiła się rekordowa liczba uczestników, Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku postanowił ponownie zaprosić mieszkańców na sobotni spacerek z przewodnikiem PTTK Krzysztofem Cieczkiewiczem po włocławskiej świątyni.

Zbiórka uczestników nastąpi w sobotę 28 lipca o godz. 10:00 przy siedzibie Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zwiedzić katedrę wraz z podziemiami świątyni, w których mieszczą się krypty biskupów  włocławskich. Bazylika pw. Najświętszej Marii Panny jest jednym z najstarszych kościołów w stylu gotyckim w Polsce, w której mieszczą się zabytki z różnych dziedzin sztuki.

Przy okazji warto przypomnieć, że w minioną sobotę podwoje przed zwiedzającymi otworzył  kościół św. Witalisa. Jak prezentuje się wnętrze świątyni, na co dzień służącej seminarium? Zobaczycie w naszej galerii.

Udział w spacerku jest bezpłatny.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz