Policjanci z Radziejowa odwiedzili Gabrysia

2018-07-10 11:11:21, Maciej Kowalczyk

"Mega", „Super" to słowa które często padały z ust 10-letniego Gabrysia, którego w urodziny odwiedzili radziejowscy policjanci. Spełnili w ten sposób obietnicę, którą dali chłopcu pół roku temu podczas świątecznego spotkania.

Pierwsze spotkanie połączone z wręczeniem Mikołajkowej paczki nastąpiło pod koniec ubiegłego roku. Wtedy to radziejowscy policjanci i pracownicy cywilni zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup prezentów dla małego mieszkańca Osięcin, który od urodzenia jest sparaliżowany od pasa w dół. Pomimo tego jest bardzo pogodnym chłopcem, uwielbia rozmowy i towarzystwo. To wtedy też, policjanci umówili się z chłopcem na kolejną wizytę, kiedy to będzie mógł zasiąść w policyjnym radiowozie. I dotrzymali słowa.

Komendant Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie nadkom. Karol Konopacki wspólnie z dzielnicowym asp. Rafałem Przybyszem odwiedzili Gabrysia.

Na początku wręczyli mu policyjne gadżety, m.in. Polfinka, który jest maskotką kujawsko-pomorskich policjantów. Uśmiech nie schodził z twarzy Gabrysia. Sam nazwał siebie posterunkowy Gabryś i wyruszył z policjantami na patrol po Osięcinach.

Możliwość jazdy w oznakowanym radiowozie, dźwięk policyjnych syren sprawił chłopcu wielką radość. Jak zawsze, przy podobnych okazjach, dużo było pytań o policyjną służbę, akcje i pościgi. To najbardziej interesowało Gabrysia. Na zakończenie spotkania chłopiec zademonstrował próbkę swego wokalnego talentu, w ten sposób dziękując policjantom za przygotowane dla niego atrakcje. 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz