Czy i gdzie stanie we Włocławku otwarty basen?

2018-07-06 15:17:10, Maciej Kowalczyk

W piątkowe popołudnie z dziennikarzami spotkali się działacze włocławskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przy ul. Łady Piotr Kowal i Jarosław Hupało mówili o remontach infrastruktury drogowej w dzielnicy Południe, jednak szczególne zainteresowanie wzbudził powracający temat otwartego basenu we Włocławku.

Jarosław Hupało przypomniał, że jest to jeden z postulatów programu lokalnego SLD. Wśród naturalnych lokalizacji dla tego przedsięwzięcia radny wymienił Słodowo lub okolice Hali Mistrzów. Podobnie jak w innych miastach, odkryty basen mógłby zastąpić każdej wiosny, działające w tym miejscu zimą lodowiska.
Większość spotkania poświęcona była jednak postulatom drogowym mieszkańców Południa, sformułowanym podczas spotkań z działaczami Sojuszu.

Nie będziemy mówili o wielkich rzeczach. Będziemy mówili o rzeczach, które bezpośrednio dotyczą włocławian – zapowiadał Jarosław Hupało w kontekście zbliżającej się kampanii samorządowej.

Już dziś SLD zwróciło się do prezydenta Wojtkowskiego z wnioskiem o przeprowadzenie remontów chodników na ulicy Prostej, Chłodnej i Broniewskiego (na odcinku od Kaliskiej do Prusa), wybudowanie parkingu przy Długiej oraz zainstalowanie progu zwalniającego przy tej ulicy. Ponadto, radni zwrócili się do prezydenta w sprawie drzew przy Kaliskiej, które zagrażają liniom energetycznym. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wydatkowanie na te działania środków z budżetu miasta wymaga obecnie zgody Rady.

Takie mamy zadanie (…) aby przekonywać radnych, tych którzy obecnie mają większość w radzie – że jednak przez te kilka miesięcy życie włocławian się toczy i trzeba spełniać ich oczekiwania – powiedział radny Hupalo.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania.

Komentarze (2)


jacol1972@wp.pl (2018-07-06 21:16:53) Zgłoś do moderacji
Co ty pie......sz mieliście swojego prezydenta trza było chodniki robić baseny stawiać itp.itp.
BENEK (2018-07-07 08:13:57) Zgłoś do moderacji
jasne i logiczne i przedszkolak wam powie ze basen powinien powstac na szpitalnej k basenu tak zeby bylo mozna podgrzac wode nie potrzeba wielkigo znawcy kupaly

Dodaj swój komentarz