Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę. Pokonali Wisłę idąc po taśmie!

2018-06-25 09:02:18, Maciej Kowalczyk

Biją rekord Polski z okazji 100-rocznicy odzyskania niepodległości. „Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartą” – pod taką nazwą międzynarodowa grupa śmiałków pokonała 650 metrowy odcinek taśmy przez Wisłę .... idąc po niej! Publikujemy relację wideo i zdjęcia.

Do Włocławka przyjechali aby przejść Wisłę po taśmie rozciągniętej przez Wisłę, w okolicy mostu stalowego i na wysokości około 20 m. Od rana na bulwarach oraz po przeciwnej stronie rzeki rozstawiono dwa dźwigi między którymi rozciągnięto specjalną taśmę, po której następnie uczestnicy akcji przeszli. Nie było to łatwe ze względu na odległość do pokonania (650 m) oraz warunki podogowe, szczególnie silny wiatr.

Wśród uczestników tej mrożącej krew w żyłach akcji obecny był m.in. francuz Nathan Paulin - Mistrz Świata jeśli chodzi o długość przejścia po linie (1662 m).

Jestem tu, we Włocławku, aby przejść rzekę Wisłę z okazji 100-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – jak mówi. Po pierwsze lubię ten sport, ponieważ gdy jesteś na linie
w tym czasie jesteś całkowicie skoncentrowany, tak jakbym był w trakcie medytacji. Ponadto można to robić gdziekolwiek – w górach lub w mieście.

Poniżej publikujemy zdjęcia i film z akcji „Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę”.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz