Balonowe Mistrzostwa Świata – Relacja wideo z porannego lotu

2018-09-12 09:06:20, Maciej Kowalczyk

Mimo tego, że oficjalne otwarcie Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów odbyło się we wtorek, to już od poniedziałku trwały loty treningowe. We wtorek rano podążyliśmy za zawodnikami do jednego ze startów.

Do Włocławka przyjechały załogi balonów na ogrzane powietrze, które biorą udział w tegorocznych Balonowych Mistrzostwach Świata Juniorów odbywających się pod szyldem FAI. Do udziału w nich zgłosiło się 49 pilotów wraz z ekipami m.in. z: Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Japonii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii czy Japonii.

Loty odbywać się będą do niedzieli włącznie. Schemat jest zawsze podobny – odprawy odbywają się w godz. 5.30 – 6.00 oraz po południu w g. 16.30 – 16.30. Wtedy zawodnicy dowiadują się o tym, skąd będzie planowany start oraz jakie konkurencje przed nimi. W niedzielę planowany jest jedynie poranny lot rezerwowy.

W miniony wtorek podążyliśmy za ekipami balonowymi do porannego startu treningowego, z czego relację publikujemy poniżej.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz