38-latek odpowie za uszkodzenie ciała 19-latka

2018-06-18 13:15:45, Maciej Kowalczyk

Policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia ciała 19-letniego mężczyzny. Okazał się nim 38-latek, który usłyszał już zarzut. Grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny włocławskich mundurowych w piątkowy (15.06.2018) wieczór otrzymał zgłoszenie o awanturze pomiędzy kilkunastoma osobami na Placu Wolności we Włocławku. Z relacji wynikało, że jeden z uczestników został ugodzony ostrym narzędziem w brzuch i potrzebuje pomocy medycznej.

Kiedy mundurowi pojawili się na miejscu załoga ratownictwa medycznego udzielała pomocy 19-latkowi, który został przewieziony do szpitala z raną ciętą brzucha. Po uzyskaniu rysopisu i informacji, że sprawca oddalił się w stronę ulicy Okrzei policjanci patrolowali ten rejon. Po około 20 minutach od zdarzenia zauważyli opisywaną osobę w pobliżu Parku Sienkiewicza, który widząc radiowóz próbował  ukryć się w krzakach. Mundurowi zatrzymali go i przewieźli do komendy. Okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec Włocławka, u którego badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Przeprowadzone czynności pozwoliły na ustalenie, że około godziny 22:30 na Placu Wolności doszło do awantury słownej pomiędzy mężczyzną a grupa osób. W pewnym momencie sprawca wyciągnął pałkę z plecaka i po kilku machnięciach w stronę osób zaczął uciekać. Na ulicy Brzeskiej doszło do ponownej konfrontacji i użycia ostrogo narzędzia przez 38-latka. Kiedy grupa odeszła okazało się, że jeden z nich został raniony nożem i potrzebował pomocy medycznej.

W niedzielę (17.06.2018) po zebraniu materiału dowodowego śledczy przesłuchali 38-latka i przedstawili mu zarzut średniego uszkodzenia ciała. Za ten czyn może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.  

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz