20-latek odpowie za uszkodzenie pojazdu

2018-06-18 13:16:44, Maciej Kowalczyk

Włocławscy policjanci interweniowali w sprawie uszkodzenia pojazdu na Zawiślu przez dwóch mężczyzn, gdzie świadkowie ujęli jednego, natomiast drugi zdołał uciec. Policjanci przewieźli 20-latka mającego ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie do komendy i osadzili do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Za umyślne spowodowanie zniszczeń pojazdu może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (17.06.2018) około godziny 2 w nocy na włocławskim Zawiślu, gdzie dwóch świadków widząc niszczenie pojazdu na parkingu zareagowali i ujęli jednego ze sprawców do przyjazdu policjantów. Po dotarciu mundurowi zatrzymali mężczyznę i ustalili, że uszkodził on pojazd dostawczy renault poprzez rzucenie kamieniem w szybę boczną oraz urwanie lusterka. Z relacji świadków wynikało, że chwilę wcześniej usłyszeli jakiś huk na ulicy i wspólnie z kolegą zauważyli dwóch mężczyzn uciekających od zaparkowanego pojazdu, w którym była uszkodzona szyba w drzwiach oraz urwane lusterko. Po krótkim pościgu ujęli jednego z mężczyzn, którego przekazali mundurowym. Po przewiezieniu do komendy zatrzymanym okazał się 20-latek, który trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Jeszcze tego samego dnia po zebraniu materiału dowodowego i wytrzeźwieniu 20-latek usłyszał od śledczych zarzut dotyczący umyślnego zniszczenia mienia. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie drugiego ze sprawców jest tylko kwestia czasu i on również odpowie za ten czyn.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz