
W związku z przypadającym 14 czerwca Światowym Dniem Krwiodawcy, pracownicy wydziałów Urzędu Miasta Włocławek, spółek miejskich i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Włocławek włączą się w akcję honorowego krwiodawstwa.
14 czerwca na parkingu przy Zielonym Rynku stanie mobilny punkt do poboru krwi. Akcja będzie prowadzona w godzinach od 11.30 do 15.30. Krew jest najcenniejszym i niezastąpionym lekiem. Dotychczas na świecie nie wynaleziono niczego, co mogłoby zastąpić ludzką krew. Ten lek można uzyskać tylko bezpośrednio od krwiodawcy.
Ciekawostka: Światowy Dzień Krwiodawcy został ustanowiony na cześć urodzin Karla Landsteinera, który w 1901 odkrył grupy krwi, za co w roku 1930 otrzymał nagrodę Nobla.
Komentarze (0)