Zamknij [X]

VIII Święto Żuru Kujawskiego, jubileusze i przegląd orkiestr

2018-06-07 16:16:18, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-06-16 | 14:00 gdzie Brześć Kujawski

Będzie kulinarnie, muzycznie i sportowo. Dla mieszkańców i gości Grodu Łokietka najbliższy czas obfitował będzie w moc atrakcji. Już 16 czerwca zapraszamy na największe wydarzenie kulinarne w regionie – VIII Święto Żuru Kujawskiego.

Głównym punktem eventu będzie konkurs kulinarny, podczas którego 21 drużyn, według własnego pomysłu i receptury, na otwartym palenisku, będzie przygotowywać żur. W zmaganiach udział wezmą przedstawiciele szkół, restauracji, panie z kół gospodyń wiejskich oraz reprezentanci firm z Brzeskiej Strefy Gospodarczej. O popularności Święta  świadczyć to, że wśród drużyn biorących udział w konkursie są zespoły pochodzące z powiatu nie tylko włocławskiego, ale również radziejowskiego i aleksandrowskiego. Wychodząc naprzeciw wzrastającym oczekiwaniom uczestników, gmina dokłada wszelkich starań, aby każda z edycji dostarczała niezapomnianych wrażeń i emocji.  Oprócz tradycyjnego konkursu kulinarnego, na brzeskiej scenie muzycznej pojawią się gwiazdy znane z krajowej sceny.  W bogatym repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie. Przed publicznością pojawią się: Happysad, Defis i Sitek.

24 czerwca, jubileusz 50-lecia obchodzić będzie Gminny Klub Sportowy „Łokietek”. Będzie okazja do wspomnień, podsumowań i sportowej zabawy. Szereg piłkarskich potyczek, Turniej Miast Królewskich w Boksie, część oficjalna po której odbędzie się mecz oldboyów, a zwieńczeniem uroczystości będzie utworzona Strefa Kibica i wspólne kibicowanie podczas transmisji meczu z mistrzostw świata, kiedy Polska zmierzy się z Kolumbią.

Atrakcji nie zabraknie również w lipcu. W pierwszą niedzielę lipca odbędzie się II Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, natomiast 8 lipca zaprosimy na XV już Brzeskie Spotkania Teatrów Ulicznych „gramOFFon” 2018 r . W tym roku wystąpią następujące grupy teatralne: Teatr Nikoli „Różowy Punk”, Sztukmistrze „Szafa Show”, Teatr Akt-  „Płonące laski”, Teatr Na Walizkach, Falko Show- „Iluzja marionetki”.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz