Muzeum Diecezjalne zaprasza na koncert

2018-06-05 12:45:48, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-06-08 | 19:00 gdzie Muzeum Diecezjalne

8 czerwca br., o godzinie 19.00 w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku odbędzie się koncert muzyki poważnej, w którym usłyszymy utwory Franza Schuberta i Roberta Schumanna.

Koncert odbędzie się w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku przy pl. Kopernika 3 (wejście od ul. Tumskiej. Koncert jest bezpłatny.

WYKONAWCY:

Bartosz Bednarczyk - fortepian
Szymon Krzeszowiec - skrzypce

PROGRAM:

Franz Schubert - Rondo brillante h-moll D 895
Robert Schumann - Sonata d-moll op. 121

BARTOSZ BEDNARCZYK (ur. 1976 r.) Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalli. Odbył również studia podyplomowe w dziedzinie kameralistyki pod kierunkiem prof. Krystyny Borucińskiej.
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w klasie Haliny Dzierżanowskiej i kontynuował pod kierunkiem Bronisławy Kawalli w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Studiował również kameralistykę w klasie prof. Macieja Paderewskiego.
Jest laureatem konkursów muzycznych w Koninie – II nagroda (1987) i III nagroda (1993); w Olsztynie – II nagroda (1989) i w Warszawie – I nagroda w konkursie kameralnym. Trzykrotnie w latach 1992, 1993 i 1996 otrzymał Stypendium Artystyczne Towarzystwa im. Fryderyka Chopina, a w roku 1998 – Ministerstwa Kultury i Sztuki. Był również stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.
Występował jako solista i kameralista w kraju (Filharmonia Narodowa, Studio Koncertowe Polskiego Radia, Zamek Królewski) i za granicą (Anglia, Niemcy, Hiszpania, Rosja, Ukraina, Szwecja, Finlandia, Szwajcaria, Japonia, Indonezja, Słowenia, Austria). W latach 2001 i 2002 koncertował w ramach Festiwalu „Forum Witolda Lutosławskiego” w Filharmonii Narodowej.
Od 2010r. jest asystentem przy Katedrze Kameralistyki Fortepianowej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kameralistyki prof. Katarzyny Jankowskiej, prof. Mai Nosowskiej, prof. Krystyny Borucińskiej. Od kilkunastu lat tworzy duet ze skrzypkiem Jakubem Jakowiczem, z którym nagrał cztery płyty CD z muzyką Beethovena, Schuberta i Lutosławskiego, z których trzy były nominowane do nagrody „Fryderyk” Polskiej Akademii Fonograficznej.

SZYMON KRZESZOWIEC Jest cenionym skrzypkiem, solistą i kameralistą. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Romana Lasockiego oraz Conservatorium van Amsterdam u prof. Hermana Krebbersa. Jest laureatem konkursów skrzypcowych w Poznaniu (im. Zdzisława Jahnkego), Warszawie (im. Tadeusza Wrońskiego) i Brescii (Włochy) oraz zdobywcą pierwszych nagród na konkursach muzyki kameralnej w Kopenhadze i Sondershausen (w trio smyczkowym Aristos).
Ma w swoim dorobku występy solowe z czołowymi polskimi orkiestrami, takimi jak NOSPR, Sinfonia Varsovia, oraz większością filharmonicznych orkiestr w kraju. Od 2001 roku jest prymariuszem Kwartetu Śląskiego, z którym regularnie koncertuje na całym świecie. Zespół jest laureatem wielu znaczących nagród i wyróżnień, w tym sześciu ”Fryderyków” oraz Gramophone Classical Music Award za nagranie kompletu kwartetów smyczkowych Grażyny Bacewicz (2017).
Artysta współpracuje na stałe z pianistą Wojciechem Świtałą, z którym nagrał komplet sonat skrzypcowych Johannesa Brahmsa dla Sony Classical Poland. W swoim dorobku ma ponad 30 płyt z muzyką solową i kameralną dla takich wytwórni, jak EMI Music Poland, Chandos, BIS, CDaccord, Naxos, ECM, DUX, dacapo oraz Radio Katowice.
Zajmuje się również pedagogiką, kierując Katedrą Instrumentów Smyczkowych oraz prowadząc klasę skrzypiec w macierzystej uczelni. Sprawuje artystyczną pieczę nad Zakopiańską Akademią Sztuki oraz Międzynarodowym Festiwalem Skrzypcowym w Katowicach. Od 2004 roku jest wykładowcą letniego Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Ensemble w Książu. Jest często zapraszany do jury krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych.

http://muzeum.diecezja.wloclawek.pl/koncert-kameralny/ 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz