Pracowity weekend Straży Miejskiej

2018-05-28 14:06:08, Maciej Kowalczyk

Miniony weekend był pracowity dla włocławskiej Straży Miejskiej. Oto informacje o wybranych zdarzeniach z weekendu.

Zakłócanie porządku publicznego na Cmentarzu Komunalnym.

W ubiegły piątek 25 maja br. około godz. 10-ej do Dyżurnego Straży Miejskiej zadzwonił pracownik administracji Cmentarza Komunalnego przy ulicy Chopina prosząc o interwencję wobec mężczyzny, który zakłóca ład i porządek publiczny, chodzi po terenie cmentarza, kładzie się na nagrobki, straszy ludzi. Strażnicy miejscy po dotarciu na miejsce zlokalizowali wskazanego mężczyznę, który siedział na jednym z nagrobków, przy sobie posiadał butelkę z alkoholem, od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Po wylegitymowaniu i ustaleniu danych osobowych okazało się, że jest to 35 letni mieszkaniec Osiedla „Zazamcze”. Mężczyzna został również skontrolowany przez przybyły na miejsce patrol policji. Strażnicy miejscy swoje czynności służbowe wobec mężczyzny zakończyli nałożeniem mandatu karnego za popełnione wykroczenie.

Zakłócanie porządku publicznego na terenie szkoły przy ul. Żytniej.

W dniu 25 maja br. około godz. 21-ej Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał anonimowy telefon. Rozmówca poinformował, że na terenie szkoły podstawowej przy ulicy Żytniej grupa osób pije alkohol i rozbija butelki o elewację budynku szkoły. Przybyli na miejsce strażnicy miejscy stwierdzili kilkuosobową grupę młodych ludzi. Pomimo podjęcia przez strażników miejskich próby nakłonienia młodych ludzi do zachowania zgodnego z prawem, Ci w dalszym ciągu zachowywali się lekceważąco i arogancko. Jeden z mężczyzn podjął próbę spożywania alkoholu. Podczas próby wylegitymowania był wulgarny i agresywny w związku z tym strażnicy zastosowali środek przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek założonych na ręce. Mężczyzna który został doprowadzony do pojazdu służbowego Straży Miejskiej posiadał przy sobie lufkę ze śladową ilością nieznanego suszu, został następnie przewieziony do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, gdzie pozostał do wytrzeźwienia i przeprowadzenia dalszych czynności służbowych pod kątem przestępstwa polegającego na znieważeniu funkcjonariuszy publicznych.

Nocny pożar stajenki na ul. Wyszyńskiego.

Około północy 27 maja br. Patrol Interwencyjny Straży Miejskiej w trakcie patrolowania ulicy Wyszyńskiego zauważył silne zadymienie oraz płomienie wydobywające się z posesji Nr 28. Natychmiast podjęli działania, gdyż paliła się drewniana stajenka pokryta papą i istniało realne zagrożenie przeniesienia się ognia na pobliski budynek mieszkalny. Dyżurny Straży Miejskiej wezwał Straż Pożarną a znajdujący się na miejscu strażnicy miejscy obudzili mieszkańców budynku. Straż Pożarna ugasiła pożar. Właścicielka posesji zabezpieczyła swoje mienie.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz