Sąd wydał wyrok ws. tragicznego zdarzenia przed jednym z klubów we Włocławku

2018-05-23 12:53:26, Maciej Kowalczyk

2 lata bezwzględnego więzienia dla oskarżonego. Sąd Okręgowy wydał we wtorek wyrok ws. Marcina M., który w kwietniu 2017 roku uderzył w głowę innego mężczyznę przed jednym z włocławskich klubów. Pokrzywdzony upadając doznał śmiertelnych obrażeń głowy.

Do zdarzenia doszło 30 kwietnia 2017 roku przed jednym z włocławskich klubów. Między będącymi pod wpływem alkoholu mężczyznami miało dojść do nieporozumienia, czego efektem była agresja fizyczna. Oskarżony 35-latek uderzył pokrzywdzonego pięścią w okolicę lewego oczodołu, doprowadzając do tego, że ten upadł, uderzając głową o twarde podłoże. Jak uznali bieli sądowi, to spowodowało uszkodzenia czaszkowo-mózgowe, w efekcie czego pokrzywdzony zmarł w szpitalu 2 maja 2017r.

Sąd Okręgowy wymierzył karę dla oskarżonego w wysokości 2 lat pozbawienia wolności. W takich przypadkach nie stosuje się warunkowego zawieszenia. Podczas uzasadnienia do orzeczenia sądu przytoczono m.in. podobne zdarzenia, w których stawiano zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Sąd ponadto uznał, że oskarżony, mimo stanu upojenia alkoholowego, powinien przewidzieć ewentualne skutki swojego postępowania i dlatego nie zostaje w pełni zwolniony od odpowiedzialności.

Poniżej publikujemy wideo z ogłoszenia wyroku oraz uzasadnienia Sądu.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz