Wycieczka odblaskowych przedszkolaków do włocławskiej komendy

2018-05-17 10:42:42, Maciej Kowalczyk

Wizyty przedszkolaków we włocławskiej komendzie policji zawsze obfitują w ogrom przeżyć i pozytywnych emocji. Tak było również wczoraj (15.05.18), gdy odwiedziły nas, odziane w elementy odblaskowe, dzieci z przedszkola w Lubrańcu.

Mnóstwo uśmiechu, radości ale i zainteresowania towarzyszyło odwiedzającym włocławską komendę przedszkolakom z Lubrańca. Była to dla nich nie lada wyprawa, do której przygotowywały się od kilku dni. Dzieciaki po raz pierwszy miały okazję znaleźć się w tak dużej jednostce. Z zainteresowaniem obejrzały pokaz umiejętności psa służbowego, który wykonywał polecenia swojego przewodnika. Kolejnym „przystankiem” wycieczki był policyjny radiowóz i quad, gdzie dzieci mogły zasiąść i przez chwile poczuć się jak prawdziwy policjant. To również dobra okazja do przypomnienia dzieciom jakie są numery alarmowe, jak należy się zachowywać w rejonie ulic i do czego służą noszone przez nie kamizelki odblaskowe.

Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały książeczki z kolorowanki, które poprzez malowanie różnych scenek uczą zasad bezpieczeństwa na drodze, podwórku czy w domu. Wszystkie dzieciaki opuszczały naszą komendę z uśmiechem na twarzy.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz