Rozmawiali o metodach pracy z nieletnimi. Wideo

2018-05-14 14:04:15, Maciej Kowalczyk

W piątek w sali budynku Collegium Novum Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku odbyło się seminarium pn. Innowacyjne metody pracy z nieletnimi na przykładzie projektu „Trampolina”. Wykład inauguracyjny poprowadził prof. Mariusz Jędrzejko.

Konferencja była podsumowaniem trwającego dwa lata Projektu Trampolina.

W ramach projektu udało się włączyć młodzież, która często znajduje się pod opieką kuratora miała możliwość wsparcia przez edukatorów, czy skończenia kursów zawodowych, co skutkowało znalezieniem przez nich m.in. zatrudnienia.

Potrzeba jest takich instruktorów i takich menadżerów działań z młodzieżą, którzy będą potrafili zdobyć zaufanie i szacunek. Te innowacyjne metody będziemy dzisiaj rozważali. Ponad 400 młodych ludzi zostało objętych naszą opieką i mam nadzieję, że przyniesie to znaczący efekt wychowawczy – jak mówi członek Zarządu województwa kujawsko-pomorskiego Sławomir Kopyść.

W spotkaniu wzięli udział specjaliści, nauczyciele, kuratorzy, czy przedstawiciele Policji. Problem jest znaczący, chociażby ze względu na szereg zagrożeń związanych z używkami czy zachowaniami ryzykownymi.

Wykład inauguracyjny pt. Zachowania ryzykowne nastolatków – „zjawisko, uwarunkowania, przyczyny, profilaktyka. Ujęcie socjopedagogiczne” poprowadził prof. Mariusz Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Społecznej, który przybliżył podstawowe metody wychowania oparte na rodzinie i otoczeniu.

Patronat nad przedsięwzięciem objął Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu oraz Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego Aditus.

Poniżej publikujemy materiał wideo.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz