Policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju

2018-05-10 18:07:53, Maciej Kowalczyk

Policjanci z Brześcia Kujawskiego zatrzymali na drugi dzień 2 sprawców rozboju. Mężczyźni wspólnie z pokrzywdzonym najpierw pili alkohol, a następnie zaatakowali ofiarę i ukradli mu kilka tysięcy złotych. Dwaj mieszkańcy Brześcia Kujawskiego trafili do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia. Teraz za ten czyn odpowiedzą przed sądem, gdzie grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek (08.05.18) w godzinach popołudniowych w rejonie sklepu spożywczego w Brześciu Kujawskim. Po dotarciu na miejsce mundurowi ustalili, że pokrzywdzony po przyjeździe do miasta i zakupie alkoholu zaproponował dwóm stojącym przy sklepie mężczyznom wspólne spożywanie alkoholu pod chmurką. W pewnym momencie libacji jeden z mężczyzn wstał i zaatakował go, doprowadzając do przewrócenia się. Napastnik przytrzymał ofiarę i z kieszeni wyciągnął portfel, który odrzucił do drugiego z mężczyzn. Po zabraniu z portfela kilku tysięcy złotych sprawcy zbiegli. Mundurowi pracując nad sprawą ustalili, że rozboju mogli dokonać dwaj mieszkańcy Brześcia Kujawskiego, których w środę (09.05.18) zatrzymali na terenie miasta. Obaj w wieku 26 i 27 lat trafili do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia. Badanie stanu trzeźwości wykazało u młodszego 1,6 promila alkoholu, natomiast u 27-latka 0,66 promila alkoholu w organizmie. Śledczy podczas przeszukania mieszkania 26-latka ujawnili odzież, która została zakupiona za skradzione pieniądze.
W piątek (10.05.18) mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzut wspólnego dokonania rozboju. Za ten czyn może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz