ZSA będzie uczestniczyć w II edycji pilotażowego programu klas mundurowych

2018-05-09 06:45:54, Maciej Kowalczyk

Uczniowie Zespołu Szkół Akademickich będą uczestniczyć w II edycji pilotażowego programu dla klas mundurowych. W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono założenia programu oraz dotychczasowe osiągnięcia uczniów szkoły.

W spotkaniu wzięli uczniowie, którzy brali udział w pierwszym etapie programu oraz przedstawiciele klas mundurowych, które przystąpią również do kolejnego etapu. Ponadto spotkanie poprowadził dyrektor ZSA Zbigniew Suszyński i koordynator ds. mundurowych Ireneusz Wieczorek.

Pilotażowy program wspierania szkół ponadgimnazjalnych realizowany od września 2017 roku, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dyrektorów, nauczycieli i uczniów. W jego pierwszej edycji uczestniczy 58 szkół z całej Polski, które w ocenie Biura w pierwszych miesiącach realizacji całego przedsięwzięcia wzorowo współpracują z MON. Dlatego też resort obrony narodowej podjął decyzję o przystąpieniu do kolejnej edycji pilotażu, która rozpocznie się we wrześniu 2018 roku.

Program, podobnie jak w I edycji, będzie miał formę zajęć teoretycznych i praktycznych, w tym także w postaci szkolenia poligonowego. Łącznie to 185 godzin lekcyjnych realizowanych - zgodnie z rekomendacją Ministerstwa Edukacji Narodowej - w formie innowacji pedagogicznej. Powyższe zajęcia odbędą się przy wsparciu jednostek wojskowych, centrów szkolenia i terenowych organów administracji wojskowej.

Zgodnie z założeniami, szkoły te po potwierdzeniu wszystkich wymogów staną się częścią powiatowej sieci szkół certyfikowanych przez MON. Będą też objęte szerokim wsparciem resortu obrony w obszarach merytorycznym, logistycznym i finansowym. Absolwenci placówek biorących udział w programie będą mogli po zakończeniu nauki odbyć kilkutygodniowe szkolenie wojskowe, zakończone przysięgą oraz przeniesieniem do rezerwy. Będą mieli również pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej, jak również Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby pragnące kontynuować naukę na wyższych uczelniach

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarzFatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'file_put_contents(): Only 0 of 174 bytes written, possibly out of free disk space' in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php:91 Stack trace: #0 [internal function]: Kohana_Core::error_handler(2, 'file_put_conten...', '/home/maciekq4/...', 91, Array) #1 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php(91): file_put_contents('/home/maciekq4/...', '\n2023-03-21 21:...', 8) #2 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log.php(184): Kohana_Log_File->write(Array) #3 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/session.php(378): Kohana_Log->write() #4 [internal function]: Kohana_Session->write() #5 {main} thrown in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php on line 91