Konkurs wiedzy o sejmie w ZSA

2023-03-17 12:05:37, Q4

W czwartek 17 marca kilkudziesięciu uczniów szkół ponadpodstawowych z Włocławka i okolic zmierzyło się z testem przygotowanym przez pracowników kancelarii sejmu.

Pytania o proces legislacyjny, czy też pracę polskiego parlametu - to z nimi musieli zmierzyć się uczniowie, którzy mieli na to 30 minut. W ich zgodnej opinii, test nie był trudny, choc wymagał wiedzy na temat tworzenia aktów prawnych w naszym kraju.

Pewną pomocą dla uczestników, był film wyświetlany przed rozpoczęciem konkursu. Z prezentcji można było dowiedzieć się, między innymi czym jest inicjatywa ustawodawcza, większość bezwzględna czy też weto prezydenckie.

Konkurs orgnizowany przez kancelarię sejmu, to zabawa, ale zabawa, która ma jeden, zasadniczy cel – poszerzanie wiedzy na temat prawodawstwa wśród młodego pokolenia. To właśnie kształtowanie świadomości obywatelskiej jest głównym celem organizatorów.

To niezwykle istotne, ponieważ chcemy mieć świadome i odpowiedzialne społeczeństwo. Mam nadzieję, a nawet jestem przekonana, że Ci młodzi ludzie z Włocławka i okolic zaczerpnęli dziś sporą dawkę wiedzy o demokratycznym ustroju polskiego państwa – podkreśla Joanna Borowiak.

Obecna na spotkaniu parlamentarzystka wręczyła najlepszym uczestnikom konkursu dyplomy i nagrodę za zwycięstwo w konkursie, oraz podziękowania dla szkół, które zdecydowały się wziąć udział w wydarzeniu.

Konkurs wiedzy o sejmie swoim patronatem objęła marszałek Elżbieta Witek.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarzFatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'file_put_contents(): Only 0 of 174 bytes written, possibly out of free disk space' in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php:91 Stack trace: #0 [internal function]: Kohana_Core::error_handler(2, 'file_put_conten...', '/home/maciekq4/...', 91, Array) #1 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php(91): file_put_contents('/home/maciekq4/...', '\n2023-03-21 22:...', 8) #2 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log.php(184): Kohana_Log_File->write(Array) #3 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/session.php(378): Kohana_Log->write() #4 [internal function]: Kohana_Session->write() #5 {main} thrown in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php on line 91