Zapraszamy na Koncert Uwielbienie

2018-05-09 14:47:37, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-05-31 | 20:00 gdzie Park Sienkiewicza

31 maja, w Boże Ciało w Parku Sienkiewicza we Włocławku odbędzie się coroczny Koncert Uwielbienie. To wyjątkowe wydarzenie duchowe i artystyczne każdego roku gromadzi wiernych w przepięknej, parkowej scenerii.

Koncert „Uwielbienie” jest największym wydarzeniem plenerowym w Województwie Kujawsko- -Pomorskim o charakterze religijno-kulturalnym. Koncert odbywa się każdego roku w Uroczystość Bożego Ciała, w Parku im. H. Sienkiewicza we Włocławku o godzinie 20:00. Wstęp wolny.

Głównym organizatorem koncertu jest Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej. Współorganizatorami są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Urząd Miasta Włocławek oraz Starostwo Powiatowe Włocławskie.

Koncert jest współfinansowany ze środków Fundacji ANWIL dla Włocławka oraz Fundacji PZU.

Głównymi patronami koncertu są: JE Bp Ordynariusz Diecezji Włocławskiej Wiesław Alojzy Mering, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Włocławek Marek Wojtkowski oraz Starosta Włocławski Kazimierz Kaca.

Specyfiką koncertu jest dynamiczna i energetyczna muzyka, łącząca w odważnych aranżacjach wpływy gospel, prasie&worship (rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowo-sakralnej, będący nowoczesną odmianą gatunków gospel i spiritual), czy gitarowego rocka. Strona muzyczna koncertu przygotowana jest z wielkim rozmachem. Łączy ona bowiem w całość wiele nurtów muzycznych: gospel, jazz, rock z tradycyjnymi pieśniami religijnymi. Ta różnorodność wykonywanej podczas koncertu muzyki jest innowacją, której nie spotkamy w innych imprezach muzycznych, odbywających się w Województwie Kujawsko-Pomorskim.

Każdego roku podczas koncertu są zbierane pieniądze dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Maluch” we Włocławku. Dzięki zebranym środkom, udaje się pokryć koszty związane z wyjazdem wakacyjnym dla dzieci. http://www.wloclawek-uwielbienie.com  https://www.facebook.com/uwielbienie.wloclawek/

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz