To już pewne! KULT zagra w Dni Włocławka!

2018-05-07 09:00:53, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-06-23 | 20:00 gdzie Bulwary

Mamy świetną informację dla miłośników zespołu KULT. Zespół wystąpi jako gwiazda wieczoru – 23 czerwca, w ramach Dni Włocławka. Czeka nas prawdziwa muzyczna uczta.

Na Faceooku pojawiło się wydarzenie – Kult koncert Włocławek (https://www.facebook.com/events/167797487388933/), które zapowiada koncert lubianego przez wiele pokoleń zespołu obracającego się głownie w gatunku rocka alternatywnego, które liderem jest Kazik Starszewski.

Potwierdzenie koncertu pojawiło się również na oficjalnej stronie zespołu KULT (kult.art.pl). Występ potwierdził również Urząd Miasta Włocławek, zatem przed nami występ legendarnej grupy.

KULT powstał w 1982 roku w Warszawie za sprawą Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteski. Muzyka kultu wywodzi się z połączenia punktu, nowej fali z elementami rocka czy jazzu. KULT to przede wszystkim charakterystyczne brzmienie klawiszy czy instrumentów dętych oraz głos i teksty Kazika Staszewskiego. Wielu z nas słyszało popularne przez lata utworzy: Baranek, Celina, Brooklyńska Rada Żydów. W 2013 roku KULT wydał kolejny album pn „Prosto”, który uzyskał status złotej.

Obecny skład Kultu:

Kazik Staszewski - wokal
Janusz Grudziński - klawisze
Piotr Morawiec - gitara
Ireneusz Wereński - bas
Tomasz Goehs - perkusja
Wojciech Jabłoński - gitara
Janusz Zdunek - trąbka
Tomasz Glazik - saksofon
Jarosław Ważny - puzon

 

Komentarze (2)


... (2018-05-28 16:29:07) Zgłoś do moderacji
...a gdzie afisze ze szczegółowym programem imprez? czerwiec za pasem, a tu żadnego plakatu. Płock, jak organizuje imprezy na czerwiec lipiec i sierpień, to my włocławianie wiemy z wyprzedzeniem co, gdzie, kiedy i o ktorej godzinie bo afisze są i u nas porozklejane, a tutaj od lat nikt nic nie wie - czeski film PORAŽKA!!!!!!
Dargot (2018-05-28 21:59:10) Zgłoś do moderacji
Włocławek to taka posucha kulturalna,że aż łeb boli.Nic tu ciekawego się nie pojawia i atrakcji trzeba po innych miastach szukać.

Dodaj swój komentarz