Zamknij [X]

Rozpoczęcie Sezonu Nawigacyjnego 2018. Yacht Club Anwil

2018-05-03 09:54:29, Maciej Kowalczyk

W miniony wtorek, 1 maja w Marinie Zarzeczwo, wybiciem szklanek i podniesieniem bandery otworzony został uroczyście Sezon Nawigacyjny 2018.

Była to uroczystość o zasięgu okręgowym, dlatego też formułę "Sezon Nawigacyjny 2018 ogłaszam, za otwarty" wypowiedział prezes Włocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego kol. Piotr Dwórznik. Zamierzenia na bieżący sezon przedstawił wicekomandor YCA kol. Andrzej Spychalski. Również o planach na sezon głos zabrał komandor Klubu Sportowego AQUA kol. Jarosław Marciniak. Tradycyjnej "stopy wody pod kilem i pomyślnych wiatrów" życzył, przybyły na uroczystość członek Zarządu Województwa Kujawsko-pomorskiego Pan Sławomir Kopyść. Prezes Włocławskiego WOPR kol. Sławomir Mularski przypomniał przybyłym o działającym numerze alarmowym dla wodniaków 601 100 100 i zaprezentował nowy nabytek – karetkę wodną. Na koniec, komandor YCA kol. Wojciech Warecki podsumował okres przygotowawczy do sezony oraz życzył wszystkim żeglarzom i wodniakom tak wspaniałej pogody na cały sezon, a woprowcom jak najmniej ratunkowych działań.

Otwarcie odbyło się przy pięknej pogodzie, było słonecznie i wiał umiarkowany wiatr. Tło otwarcia stanowiły małe żaglówki dla początkujących młodych żeglarzy - popularna klasa OPTYMIST. We Włocławku szkolą się na nich młodzi adepci z klubów: AQUA i powstałego w zeszłym roku przy współpracy WłOZŻ z YCA klubu z siedzibą w Marinie Zarzeczewo.

Był grill, napoje, lody i oczywiście muzyka. Na scenie wystąpiły formacje
"STYPENDYŚCI ZUS" i "CRISTAL BAND".

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz