Spotkanie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

2018-04-24 10:42:58, Maciej Kowalczyk

W dniu 23 kwietnia 2018 roku w Bibliotece przy ulicy Warszawskiej odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Inicjatorką tegorocznego spotkania była kierowniczka Fili Książki Mówionej Renata Ziółkowska. Tegoroczne spotkanie było kierowane dla osób niedowidzących. Na wydarzenie został zaproszony przedstawiciel spółdzielni Nowa Praca Niewidomych Cepelia w Warszawie Pan Michał Janowski, który jest miłośnikiem Gałczyńskiego i przedstawiał teatrzyk „Zielona Gęś”. Przyjechał z nim Pan Jacek Tomaszewski również pracownik tej spółdzielni. Jest on fotografikiem oraz organizatorem strony www spółdzielni. Na spotkanie zostali zaproszeni uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej oraz osoby współpracującej z włocławską filią Książki Mówionej.

Filia Książki Mówionej w swoich zbiorach posiada książki na różnych nośnikach min. taśmach magnetofonowych, płytach CD oraz nagrane na kartę pamięci „Czytaka”. Na kartę pamięci czytaka można nagrać dużo książek, dzięki czemu czytelnicy będą mogli słuchać książki robiąc inne czynności w swoich domach. W fili Książki Mówionej przy ulicy Warszawskiej można wypożyczyć czytaka na miesiąc.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz