Mistrzostwa Polski w Lutowaniu i konferencja technologiczna - relacja

2018-04-21 07:10:13, Maciej Kowalczyk

Zakończyły się Mistrzostwa Polski w Lutowaniu, które odbywały się równolegle z dwudniową konferencją „Przyszłość Branży Producentów Elektroniki”, której strategicznym organizatorem była firma RENEX z Włocławka.

Przez dwa dni w Centrum Kultury Browar B we Włocławku odbywała się konferencja technologiczna pn Przyszłość Branży Producentów Elektroniki organizowana w ramach patronażowego projektu programu REC (Renex Electronics Conferences). Obejmowała ona spotkania i prezentacje, poświecone dwóm tematom kluczowym: „Perspektywom rynku kosmicznego UE dla producentów systemów elektronicznych” oraz „Nowym technologiom automatyzacji produkcji, w szczególności innowacyjnym rozwiązaniom w obszarze robotyki”.

Jak mówi Predrag Topić – właściciel firmy RENEX – Ponad 30 polskich przedsiębiorstw uczestniczy w projektach związanych z ESA (Europejską Agencją Kosmiczną) i myślę, że to się będzie lawinowo powiększać. My jesteśmy po to, zeby pomóc, wyedukować, jeżeli chodzi o technologię montażu i lutowania. Za parę miesięcy będziemy mieć oficjalne centrum szkoleniowe autoryzowane przez ESA – jak dodaje.

W ramach wydarzenia odbyły się również Mistrzostwa Polski w Lutowaniu, w ramach których pierwszego dnia rywalizowali uczniowie szkół średnich i studiów technicznych, a drugiego dnia pracownicy firm elektronicznych z całej Polski.

Uczniowie Zespołu Szkół elektrycznych po raz trzeci brali już udział w Mistrzostwach Polski w Lutowaniu. Pierwsze dwie edycje odbyły się w Warszawie – jak mówi dyrektor ZSEL Piotr Człapiński.

Rywalizacja w ramach III Edycji Mistrzostw Polski w lutowaniu była bardzo zacięta. Drugiego dnia Mistrzostw dwóch z nich zdobyło taką samą ilość punktów, zatem sędziowie aby rozstrzygnąć wyniki musieli brać pod uwagę czas w jakim każdy z zawodników ukończył lutowanie komponentów.

Zwycięzcą został Michał Czerwiec z firmy Bornico, który pojedzie walczyć o tytuł Mistrzostw Europy, które odbędą się w ramach targów Productronica 2019. Warto przypomnieć, ze Michał Czerwiec w Polskich Mistrzostwa startował nie pierwszy raz. W I Edycji, która odbyła się w 2016 roku, Michał zajął trzecie miesjce. W II Edycji, zorganizowanej w 2017 roku, zdobył II Miejsce, ustępując wówczas Grzegorzowi Szymańczukowi, obecnemu Mistrzowi Europy. W tegorocznej Edycji, nowy Mistrz Polski uzyskał w sumie 901 punktów, zostawiając daleko w tyle swoich rywali.

Laureaci III Edycji Mistrzostw Polski w lutowaniu

W kategorii Uczniowie Szkół i Uczelni:

  • I Miejsce: Piotr Szczepka - Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu
  • II Miejsce: Dominik Borysewicz - Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie
  • III Miejsce: Bartłomiej Jękot, Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu

W kategorii Firmy:

  • I Miejsce: Michał Czerwiec, Bornico
  • II Miejsce: Grzegorz Maliszewski, Mediarecovery
  • III Miejsce: Sebastian Czop, Fideltronik

atronat Honorowy nad obiema imprezami objąć Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski

Poniżej publikujemy relację wideo oraz galerie zdjęć.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz