Konferencja naukowa i Mistrzostwa Polski w lutowaniu. 18-19 kwietnia

2018-04-18 08:43:13, Maciej Kowalczyk

W dniach 18-19 kwietnia br. w Centrum Kultury Browar B. odbywać się będzie konferencja pt. „Przyszłość branży producentów elektroniki” oraz Mistrzostwa Polski w lutowaniu.

Organizatorem przedsięwzięcia jest firma RENEX z Włocławka, a wydarzenie objął Honorowym Patronatem prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. On sam zresztą poprowadzi prelekcję pt. „Włocławek – Idealne miejsce dla Twojego biznesu”.

W programie, przewidziano zagadnienia o tematyce kosmicznej, mowa będzie zatem o nowoczesnych technologiach i o przyszłości branży elektronicznej.

Konferencja obejmie dwa główne obszary poświęcone:

  • Dzień 1 – Perspektywom rynku kosmicznego UE dla producentów systemów elektronicznych,
  • Dzień 2- Nowym technologiom automatyzacji produkcji, w szczególności innowacyjnym rozwiązaniom w obszarze robotyki.

Kto wystąpi?

W obszarze Perspektywy Rynku Kosmicznego UE wystąpią m.in. Piotr Orleański z Centrum Badań Kosmicznych, Thomas Rohr z Europejskiej Agencji Kosmicznej, Patrycja Frąk z Polskiej Agencji Kosmicznej, Krzysztof Czyż z FP Instruments oraz Borys Lange z firmy WIRAN.

Drugiego dnia Konferencji (Technologie automatyzacji produkcji), swoje prezentacje przedstawią Stefan Kamiński, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, Jumpei Ninomiya (Yamaha Robotics), Piotr Sadowski z SGX i Andreas Ojalill ze Stowarzyszenia IPC.

Pomysłodawcą i organizatorem konferencji jest firma RENEX, zatrudniająca ponad 120 wysokiej klasy specjalistów w Polsce i oddziałach w 4 krajach Europy Środkowej (Niemcy, Chorwacja, Serbia i Rumunia). RENEX jest także wiodącym dostawcą produktów i komponentów elektronicznych dla sektora przemysłu w Polsce.

Istotnym elementem wydarzenia będą Również Trzecie Mistrzostwa Polski w Lutowaniu, w których udział weźmie w sumie 12 uczestników z firm z branży elektroniki oraz przedstawiciele szkół i uczelni wyższych.

Warto wspomnieć, że finaliści edycji z lat 2016 i 2017 reprezentowali nasz kraj na Mistrzostwach Świata w lutowaniu, które odbyły się podczas ubiegłorocznych targów Productronica.

Partnerami strategicznymi wydarzenia są firmy: Yamaha, PACE, Piergiacomi, DayLight, Panasonic, Reeco, Tagarno i niemiecki Kester. Patronat nad Konferencją objęły m.in. Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji oraz Polska Agencja Kosmiczna.

Link do progamu: http://www.renex.com.pl/rec/ 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz