Zamknij [X]

VIII edycja Święta Żuru Kujawskiego w Brześciu Kujawskim

2018-04-10 12:55:37, Q4.pl

Już 16 czerwca Brześć Kujawski zaprasza mieszkańców i gości na kolejną edycję jednej z największych kulinarnych imprez regionu – VIII edycję Święta Żuru Kujawskiego.

Cykliczność wydarzenia, jego ranga i zasięg, obecność w kalendarzu imprez stałych, a także podejmowane w ostatnich latach działania public relations sprawia, ze Święto stało się markowym wydarzeniem regionu. Do Starego Brześcia zjeżdżają tłumy smakoszy żuru kujawskiego, a także melomani wielu nurtów muzycznych – zarówno muzyki rozrywkowej, jak i fani hip-hopu. Staramy się dostarczyć naszej publiczności wrażeń na najwyższym poziomie. Wychodząc naprzeciw wzrastającym oczekiwaniom uczestników, gmina dokłada wszelkich starań, aby każda z edycji dostarczała niezapomnianych wrażeń i emocji. Coraz większa liczba zespołów konkursowych,  oryginalne przebrania uczestników, ciekawie przystrojone stoiska,  nietypowe przepisy, powszechnie znani członkowie  jury oraz zespoły muzyczne znane z ogólnopolskiej sceny muzycznej - to wszystko przesądza o popularności imprezy. W trakcie poprzednich edycji  mieszkańcy mogli uczestniczyć w biciu rekordu Polski na największą porcję żurku, wziąć udział w akademii bezpieczeństwa dla kobiet prowadzonej przez Artura Moskwę, imprezie towarzyszył Turniej Miast Królewskich w Boksie oraz brzeska arena motocyklowa. Również i w tym roku na uczestników „Święta Żuru” czekać będą liczne atrakcje.

Zgodnie z tradycją, główny punkt harmonogramu imprezy to konkurs kulinarny, który skierowany jest do instytucji, organizacji, szkół, przedszkoli, kół gospodyń wiejskich oraz grup młodzieży i seniorów z regionu. Jak każdego roku, kulinarnym zmaganiom towarzyszyć będą stoiska twórców ludowych, konkursy, zabawy oraz występy artystyczne gwiazd ogólnopolskiej areny. Jedną z przesłanek jest promocja gmin z regionu, dlatego każda z nich otrzyma możliwość przygotowania stoiska promującego walory kulturowe właściwe tylko dla niej.  16 czerwca br. na stadionie sportowym przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego odbędzie się VIII edycja Święta Żuru Kujawskiego.  Oprócz tradycyjnego konkursu kulinarnego, na brzeskiej scenie muzycznej pojawią się gwiazdy znane z krajowej sceny muzycznej.  W bogatym repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku publiczność bawić się będzie z jednym z najpopularniejszych polskich zespołów – Happysad. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 4 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w kraju.

Na miłośników muzyki nurtu disco polo czekać będzie koncert zespołu Defis, znanego z takich przebojów jak: ”Niespotykany kolor”,  zwieńczeniem koncertów będzie występ Sitka – polskiego rapera i autora tekstów. 

Organizatorami Święta są : Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim, Brzeskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu.  

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz