Zamknij [X]

Policjanci wyjaśniają sprawę wypadku przy pracy w gospodarstwie rolnym

2018-04-09 10:48:56, Q4.pl

Do wypadku doszło w jednej z miejscowości w gm. Osięciny (pow. radziejowski).60-latek został przygnieciony przez ładowacz, którym próbował podnieść z pola korzeń drzewa. Mężczyzna trafił do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają radziejowscy policjanci.

Do zdarzenia doszło w sobotę(7.04.2018r.) około godziny 17.20 w jednym z gospodarstw rolnych w gm. Osięciny. Dyżurny radziejowskiej Policji otrzymał zgłoszenie, o wypadku podczas prac na polu. Natychmiast udali się tam mundurowi. Na miejscu zastali załogę pogotowia, która udzielała pomocy medycznej 60-letniemu mieszkańcowi powiatu radziejowskiego.

Policjanci wstępnie ustalili, że mężczyzna za pomocą ładowacza próbował podnieść z pola korzeń drzewa. W pewnym momencie urządzenie wraz z przyczepionym do niego ciągnikiem, przewróciło się, przygniatając 60-latka. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Okoliczności i przyczyny  tego wypadku wyjaśniają radziejowscy policjanci.

Policjanci apelują do rolników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac polowych. Należy stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, by uniknąć poważnych problemów:

 - maszyny rolnicze powinny być wyposażone w specjalne osłony - w szczególności dla części ruchomych;

- operatorzy maszyn powinni przed wyjazdem na pole zweryfikować sprawność maszyny;

- przed uruchomieniem wszelkiego rodzaju kombajnów, zbieraczy itp. należy upewnić się, że przebywający w pobliżu ludzie znajdują się w bezpiecznej odległości;

- rozsiewając różnego rodzaju nawozy itp. należy upewnić się iż nie ma w pobliżu osób, które mogłyby ulec zatruciu,

- należy też pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas transportu płodów rolnych drogami publicznymi. Pojazdy muszą być odpowiednio oznakowane a ludzie przewożeni wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz