Z Minionkami i Skrzatami o bezpieczeństwie

2018-03-27 13:46:58, Q4.pl

Radziejowscy policjanci odwiedzili przedszkolaków. Podczas spotkania z dziećmi omówili zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, w aucie oraz inne ważne dla bezpieczeństwa sprawy.

Policjanci ogniwa ruchu drogowego asp.szt. Robert Rzepecki oraz sierż.szt. Dawid Kontowicz spotkali się z maluchami z przedszkola w Radziejowie przy ulicy Szkolnej. Opowiedzieli dzieciakom jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Zwrócili uwagę jak, ważne dla ich bezpieczeństwa są elementy odblaskowe, które noszą na sobie.

Dodatkowo, mundurowi nauczyli  milusińskich,  jak i kiedy należy korzystać z telefonu alarmowego 112 i 997.  Poruszono także temat ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami nieznajomymi.  

Dzieci obecne na spotkaniu zadawały dużo pytań,  na temat zasad poruszania się po drodze, jak i pracy policji. Mundurowi na wszystkie udzielili  wyczerpujących odpowiedzi. Nie tylko policjanci przygotowali się do spotkania. Dzieci dziękując za spotkanie, wręczyły mundurowym własnoręcznie wykonane kwiatki oraz dyplom.

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz