Nagrody Marszałka dla sióstr Cymerman i trenera Daniela Tobjasza

2018-03-01 08:27:57, Q4.pl

27 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bema w Toruniu, odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród sportowych przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotra Całbeckiego.

Na uroczystej gali zostało nagrodzonych 226 sportowców z 52 klubów województwa kujawsko-pomorskie, którzy w 2017 osiągnęli bardzo wysokie wyniki w różnych dyscyplinach sportu. Ponadto w uznaniu wielkich zasług na niwie trenerskiej zarządu przyznał nagrody pieniężne 79 trenerom oraz 11 osobom, które w sposób szczególny wyróżniły się w działalności sportowej.    

W ten sposób zarząd województwa uhonorował sportowców i ich trenerów, którzy z wielkimi sukcesami reprezentowali nasz kraj, region w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski jak również laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na nagrody samorząd województwa przeznaczył łącznie 330 tysięcy złotych. W uroczystości wręczenia nagród sportowcom oprócz marszałka - Piotra Całbeckiego uczestniczyli, przewodniczący sejmiku - Ryszard Bober, członek zarządu województwa - Aneta Jędrzejewska oraz przewodniczący sejmikowej Komisji Sportu i Turystyki - Jacek Gajewski.

Podczas wręczania nagród marszałek - Piotr Całbecki powiedział [...]Gratuluję naszym zawodnikom, trenerom i działaczom klubowym wspaniałych wyników sportowych i życzę kolejnych sukcesów na krajowych i międzynarodowych arenach. To ogromna satysfakcja, że na Kujawach i Pomorzu mamy tak wielu utalentowanych sportowców.[...]   

Wśród nagrodzonych znalazła się trójka sportowców naszego regionu, na co dzień reprezentująca powiat włocławski oraz gminę Choceń, to dwie młode i utalentowane zawodniczki Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Wilkowic - Amelia Cymerman – uczennica gimnazjum w Choceniu oraz jej młodsza siostra - Justyna Cymerman – uczennica szkoły podstawowej w  Wilkowicach gm. Choceń, a także ich trener sensei - Daniel Tobjasz. 

W rozmowie z dziennikarzami Daniel Tobiasz – trenera, a zarazem wiceprezes Akademii Mieszanych Sztuk Walki w Wilkowicach z dumą powiedział […] Jestem bardzo zadowolony z osiągnięć Amelii i Justyny oraz, że moja praca trenerska została doceniona przez Marszałka Pana - Piotra Całbeckiego. Wyróżnienie to, jest dla Nas motywacją do jeszcze cięższej pracy w dążeniu do mistrzostwa sportowego.[…]

Również zadowolenia nie kryła Amelia Cymerman […] Jestem mile zaskoczona tą nagrodą, cieszę się, że moja praca została doceniona przez Pana marszałka. Tak naprawdę to nie jest tylko mój sukces, gdyż gdyby nie wsparcie trenera - Daniela Tobjasza, rodziców, wójta gminy Choceń - Romana Nowakowskiego i dyrektora Szkoły Podstawowej w Wilkowicach nie osiągnęłabym tak wiele. Dlatego też dziękuję im za wsparcie.[...] 

Na zakończenie Daniel Tobiasz powiedział, że młode fighterki z Wilkowic nie spoczywają na laurach lecz ostro przygotowują się do Mistrzostw Polski Juniorów w kategorii low kick, które 20 kwietnia rozpoczną się w Legnicy, a tydzień później ekipa AMSW w Wilkowicach wyjedzie do Mysiadła k. Warszawy na Mistrzostwa Polski kadetów w kategorii kick light. Jak zwykle działacze i trenerzy wilkowickiej akademii liczą na kolejne tytuły i medale swoich podopiecznych. 

Tekst Wojciech Nawrocki
Fot. U.M. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

 

Komentarze (2)


Marta Drapińska (2018-03-02 15:01:59) Zgłoś do moderacji
W jakim klubie trenował ,,trener"Tobiasz jako zawodnik i jak uzyskał uprawnienia trenera
Podrap sie (2018-03-05 09:09:20) Zgłoś do moderacji
A co zakochalas sie? Ahahaha

Dodaj swój komentarz